• REKRUTACJA do oddziałów przedszkolnych

•

Działając na podstawie Zarządzenia nr 46/2024 Burmistrza Gminy Krzeszowice z dnia 24 stycznia 2024 roku w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Krzeszowice na rok szkolny 2024/2025, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalasiu  ogłasza rekrutację do oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej w terminie od 1 marca 2024r. do 15 marca 2024r. do godz. 15:00.

zarzadzenie_rekrutacja_2024-2025.pdf

zal_1_-_terminarz_rekrutacja_przedszkola.pdf

Regulamin_rekrutacji_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf

SP_Zalas_klauzula_informacyjna__rekrutacja.pdf

1) DEKLARACJA

Złożenie deklaracji o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym tj. 2024/2025odbędzie się w terminie od 23.02 do 29.02.2024r. Deklarację o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego wypełniają rodzice dzieci, które uczęszczają już do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Zalasiu.
          Deklaracje można pobrać poniżej lub w wersji papierowej - u pań w przedszkolui w sekretariacie szkoły, wypełnić i oddać paniom w przedszkolu.

Deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego.pdf

2) WNIOSEK

Wnioski o przyjęcie dziecka  do oddziału przedszkolnego można pobrać poniżej lub w wersji papierowej - u pań w przedszkolu oraz w sekretariacie szkoły.
          Wnioski wypełniają rodzice dzieci, które po raz pierwszy biorą udział w rekrutacji do oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Zalasiu.
          Wypełnione wnioski można oddać paniom w przedszkolu. Termin składania wniosków: 1.03.2024r. – 15.03.2024r.

Wniosek_o_przyjecie_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf

3) LISTY KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH I NIEZAKWALIFIKOWANYCH

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalasiu informuje, że 5.04. 2024r. o godz. 13:00
          (w budynku, gdzie mieszczą się oddziały przedszkolne) zostaną wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.

4) POTWIERDZENIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

W dniach 8.04 od godz.13.00 – 11.04.2024r. do godz. 15.00 rodzice dzieci zakwalifikowanych mają obowiązek potwierdzenia w formie pisemnej woli przyjęcia do oddziału przedszkolnego.
          Druk można pobrać na poniżej lub w wersji papierowej u pań w przedszkolu lub sekretariacie szkoły.
          Wypełniony dokumenty można oddać paniom w przedszkolu lub sekretariacie szkoły.
          W razie niepodpisania takiego oświadczenia kandydat zostanie automatycznie skreślony z listy dzieci  przyjętych.

Oswiadczenie_woli_przyjecia_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf

5) LISTY PRZYJĘTYCH I NIEPRZYJĘTYCH

Dnia 19.04.2024r. o godz.15.00 zostaną wywieszone listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego (w budynku, gdzie mieszczą się oddziały przedszkolne)

6) PROCEDURA ODWOŁAWCZA

1. Składanie do komisji rekrutacyjnej wniosków o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia – w terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
          2. Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia – w terminie 3 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.
          3. Złożenie do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej – w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.
          4. Rozpatrzenie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej - w terminie 3 dni od dnia złożenia do dyrektora odwołania.

7) TERMINY REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ PODANE SĄ W ZAŁ. NR 1 DO ZARZĄDZENIA BURMISTRZA

8) UMOWY O ŚWIADCZENIU USŁUG EDUKACYJNYCH

Data podpisywania umów o świadczenie usług edukacyjnych w zakresie wychowania przedszkolnego
          w oddziałach przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Zalasiu  na rok szkolny 2024/2025 zostanie podana w późniejszym terminie.