Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Zalasiu
 
Strona główna
   
 • KOMUNIKAT 6

  Od 1 do 8 kwietnia trwać będzie drugi tydzień nauczania z  wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Od czwartku 9 kwietnia do wtorku 14 kwietnia mamy przerwę świąteczną.

  Ostatni tydzień pozwolił nam na nabycie pewnych doświadczeń i wyciągniecie wniosków, z którymi chcę się z Państwem podzielić.

  Pozostajemy na naszej stronie w zakładce -Podział godzin-  gdzie  zamieszczamy tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas w podziale klasy 1-3, 4-6, 7-8.

  Nauczyciele dobrali zakres treści dostosowany do tygodniowej liczby godzin z poszczególnych zajęć. Tabela pozwala też spojrzeć całościowo na zakres zadań dla poszczególnych klas przy ograniczonej komunikacji między nimi.

  Przypominam, że to dziennik elektroniczny jest urzędową drogą komunikacji z uczniem, rodzicem, nauczycielem. Umawiamy się z rodzicami, że pobranie wiadomości od nauczycieli przez  ucznia (rodzica z klas 1-3) z dziennika jest tożsame z obecnością ucznia na zajęciach.

  Na wniosek rodziców przyjmujemy następującą formę komunikacji poprzez dziennik:

  • klasy 1-3 kontakt z rodzicami,
  • klasy 4-8 kontakt z uczniem + kopia wiadomości dla rodzica

  Jeśli jeszcze są uczniowie (rodzice), którzy „zagubili”  swoje loginy do dziennika, to proszę w trybie pilnym poprosić o wygenerowanie nowych panią A. Łydek (przez dziennik lub sp.zalas@wp.pl).
  Dodam raz jeszcze, że kopiujemy informacje wysyłane uczniom dla rodziców na ich wyraźną prośbę .

  Platforma LIBRUS doskonali swoje usługi, dopasowując się do sytuacji, my wnikliwie się z tym zapoznajemy i będziemy nowe rozwiązania uwzględniać w naszej pracy.

  Otrzymaliśmy wsparcie z firmy CISCO WEBEX  (poprzez naszego rodzica) umożliwiającą nam wideokontakt z uczniami. W tej chwili rejestrujemy się w programie i uczymy się z niego korzystać. Mam nadzieję, że pierwsze wideolekcje już niebawem.

  Nadal towarzysz nam świadomość , że z domowego sprzętu komputerowego często musi korzystać więcej niż 1 osoba (rodzeństwo, pracujący rodzic itp.), dlatego nie narzucamy kolejności wykonywania zadań (zajęć), stawiamy na różne formy pracy i czas wykonywania zadań sprowadzamy do jednego tygodnia.

  Najczęściej zadania, które się pojawiają lub pojawią, są do wykonania w tym czasie. To nauczyciele w codziennych kontaktach doprecyzują swoje oczekiwania, formy pomocy i zakres informacji zwrotnej.

  Pojawiają się nowe możliwości, oferty, z których nauczyciele korzystają. Trwa też porządkowanie oczekiwań i źródeł informacji (mam nadzieję, że będzie łatwiej).

  Podtrzymujemy decyzję, że nauczyciele są do dyspozycji ucznia i rodzica codziennie w godzinach dopołudniowych, ale sprecyzowaliśmy szczegółowe dyżury po to, by towarzyszyła wszystkim świadomość, że gdzieś w sieci wasz nauczyciel czeka na kontakt gotowy pomóc, wyjaśnić, odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości. Jest razem z wami. Zachęcamy do kontaktu podczas dyżurów.

  Mamy nadzieję, że starsi uczniowie sami sobie poradzą, młodsi też powinni uczyć się samodzielności, dobrze by było, aby rodzice doglądali i wspomagali swoje dzieci.

  Nie chcemy pozbawić was możliwości korzystania z dóbr kultury i nauki (interesujące programy telewizyjne, wirtualne muzea, ćwiczenia sportowe itp.). W tym tygodniu będziemy testować „Szkołę z TVP” , nauczyciele języków dostali wsparcie platformy LERNI. Cały czas poszukujemy nowych, prostszych rozwiązań ułatwiających pracę i kontakt w zdalnym nauczaniu.

  Poza pojedynczymi wyjątkami, spotykamy się z życzliwością i wsparciem ze strony rodziców i dyscypliną ze strony uczniów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy mają świadomość, że jesteśmy w sytuacji, absolutnie nowej, trudnej dla wszystkich. Nie pozostaje nam jednak nic innego, jak „robić swoje”.

  Nadal żywię przekonanie, że gdy wrócimy do szkoły, to uczący (w pewnej perspektywie)  uzupełnią braki w realizacji podstawy, a lekcja samodzielności, której doświadczają nasi uczniowie pozwolą szybciej je uzupełnić. Niestety, czasu wyczekiwanego powrotu do normalności nie da się określić.

  Pamiętajcie o tym, jak ważna jest dbałość o przestrzeganie zasad ograniczenia kontaktu.

  Uczniowie klasy 8, poradzimy sobie, bez względu na to, jaka będzie decyzja dotycząca waszego egzaminu.

  Całej społeczności życzę zdrowia, cierpliwości i wiary w szczęśliwy koniec zmagań z rzeczywistością.

  Uczniowie, tęsknimy za wami, tablica i kredą brudzącą nasze lekcje i nawet za hałasem na dolnym korytarzu.

  Rodzice, nauczyciele pracują równie ciężko jak wy i mocno starają się uporządkować proces nauczania.

  Współpracujmy i szanujmy się nawzajem.

  Pozdrawiam wszystkich

  Małgorzata Mastalerz

 • KOMUNIKAT 5

  Wszyscy roztargnieni uczniowie, którzy nie zabrali podręczników z szafek szkolnych, będą to mogli uczynić od wtorku do piątku  (31 marca – 3 kwietnia) w godzinach 10.00-12.00.

  Korespondencję do szkoły w formie drukowanej prosimy umieszczać w skrzynce pocztowej znajdującej się przy głównym wejściu do budynku.

 • Tygodniowy Plan Pracy TPP

  KOMUNIKAT

  W świetle obowiązującego prawa od 25 marca do 10 kwietnia br. zadania szkoły są realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

  W związku z tym przekazuję Państwu  informacje o sposobie i trybie realizacji zadań szkoły w czasie ograniczenia jej funkcjonowania.

  W zakładce - Podział godzin - na stronie szkoły zamieszczony został tygodniowy zakres treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas w podziale na TPPklasy 1-3, TPP klasy 4-6, TPPklasy 7-8

  Nauczyciele uczący dobrali zakres treści dostosowany do tygodniowej liczby godzin z poszczególnych zajęć. Mamy świadomość, że z domowego sprzętu komputerowego często musi korzystać więcej niż 1 osoba (rodzeństwo, pracujący rodzic itp.), dlatego nie narzucamy kolejności wykonywania zadań (zajęć), stawiamy na różne formy pracy, a czas wykonywania zadań sprowadzamy do jednego tygodnia.

  Najczęściej zadania, które się pojawiają lub pojawią, są do wykonania w tym czasie. To nauczyciele w codziennych kontaktach doprecyzują swoje oczekiwania i formy pomocy uczniom.

  Nauczyciele są do dyspozycji ucznia i rodzica codziennie w godzinach dopołudniowych, ale sprecyzowaliśmy szczegółowe dyżury po to, by towarzyszyła wszystkim świadomość, że gdzieś w sieci wasz nauczyciel czeka na kontakt, gotowy pomóc, wyjaśnić, odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości. Jest razem z wami.

  Mamy nadzieję, że starsi uczniowie sami sobie poradzą, młodsi też powinni uczyć się samodzielności, dobrze by było ,aby rodzice doglądali i wspomagali swoje dzieci.

  Nie chcemy pozbawić was możliwości korzystania z dóbr kultury i nauki (interesujące programy telewizyjne, wirtualne muzea, ćwiczenia sportowe itp.)

  Nie wydaje się nam, że w aktualnym stanie sprzętu domowego naszych uczniów i nauczycieli lekcje przez skype czy tym podobne aplikacje były możliwe (a ściślej: przydatne) w układzie klasowo-lekcyjnym. Pozostawiamy nauczycielom dowolność kontaktu (grupy na fb , sms, telefony, wysłane zdjęcia, itp.), oficjalnym kanałem informacji jest dziennik elektroniczny.

  Mam nadzieję, że poradzimy sobie z nową i trudną dla nas wszystkich sytuacją.
  Gdy wrócimy do szkoły, to uczący (w pewnej perspektywie) uzupełnią braki w realizacji podstawy, a lekcja samodzielności, której doświadczają nasi uczniowie  pozwolą szybciej je uzupełnić.

  Nie tak dawno w klasie 6 rozmawiałam z dziewczynkami, że nauczyciel nie jest jedynym źródłem informacji. Bogactwo źródeł wiedzy otacza nas dookoła, a podręcznik w wersji papierowej jest równie ważny, jak dostęp do internetu.

  Pamiętajcie, jak ważna jest dbałość o przestrzeganie zasad ograniczenia kontaktu i walka z epidemią, na świecie dzieją się rzeczy trudne i często straszne, a świat po tym doświadczeniu będzie zupełnie inny. Mieszkamy na wsi, mamy ogródki, duże domy, jest nam łatwiej niż mieszkańcom dużych miast.
   Ale spoczywa na nas taki sam obowiązek przestrzegania zasad.

  Uczniowie klasy 8, jesteśmy z wami, wspomagamy was i mam nadzieję, że egzamin odbędzie się w terminie i będziecie mieć czas, by zadbać o (tak ważne dla was ) oceny końcoworoczne. Teraz jest pora na pracę z testami.

  Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom życzę odporności i wytrwałości w zmaganiu z „niecodzienną codziennością” .  Małgorzata Mastalerz

 • ZOSTAŃ W DOMU I DBAJ O WŁASNĄ SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ

  Drodzy uczniowie w tej wyjątkowej sytuacji gdy nie możecie chodzić do szkoły - stosując się do zaleceń zostając w domu - wykorzystajcie czas na edukację ale nie zapominajcie o aktywności fizycznej. Jak wiemy jest ona niezbędna do zwykłego funkcjonowania. Wystarczy trochę miejsca aby wykonać proste ćwiczenia siłowe🏋️czy gimnastyczne🤸‍♂️lub zagrać w badmintona🏸 czy tenisa stołowego. W dzienniku elektronicznym został wysłany przykładowy zestaw ćwiczeń dla starszych dzieci i "dziennik aktywności fizycznej" dla wszystkich, w którym należy notować wykonane każde zajęcia ruchowe. W aplikacji endomondo została stworzona rywalizacja "zadbaj o ciało i umysł" (link poniżej), niech będzie ona dla nas wszystkich motywacją do wykonywania ćwiczeń. Zachęcamy również do wzięcia udziału w konkursie, który organizowany jest przez PZPN. Niech jego założenia będą dla was inspiracją do dbania o własne ciało i zdrowie 😀💪. Szczegóły uzyskacie na stronie "Łączy nas piłka" lub na naszym fanpage'u na Facebooku (linki poniżej).

 • KOMUNIKAT 4

  Wszyscy roztargnieni uczniowie, którzy nie zabrali podręczników z szafek szkolnych, będą to mogli uczynić we środę, czwartek i piątek (18-20 marca) w godzinach 9.00-11.00.

 • KORONA Z GŁÓW...

  Społeczności szkolna,

  W trudnym i bliżej nieokreślonym (niestety) czasie ważne jest poczucie wspólnoty. Oprócz codziennych obowiązków, które w zasadniczej większości wykonujecie, zapraszam was do udziału w akcji „Korona z głów”. Zachęcam wszystkich do kontaktu ze szkołą. Można napisać przez DE do dowolnego nauczyciela, na nasza pocztę szkolną (sp.zalas@wp.pl), na fb.

  Jeśli ktoś zagubił kontakt z DE (nasze podstawowe źródło kontaktów) to napiszcie, pani wicedyrektor wygeneruje nowe hasło i dostarczy przez kontakt telefoniczny. Przesyłajcie zdjęcia waszych aktualnych „ławek szkolnych i sal lekcyjnych”. Zachęcam do  tworzenia rymowanek, wierszyków, może utworów muzycznych, teledysków na temat tego, że „korona” nie zniszczy w nas chęci pracy i współpracy. No i warto się zastanowić nad tym, co dobrego pojawiło się w związku z trudna sytuacją. Gnębiliśmy w szkole wasze przywiązanie do komórek, brak kontaktów bezpośrednich, a tu proszę absolutny zwrot akcji…

  Życie jest nieprzewidywalne.

  Pozdrawiam mocno najstarszych uczniów, tu wykonywanie codziennej porcji zadań do egzaminów i odpowiedzialność jest szczególnie ważna. Będzie dobrze.

  Pracujcie, bawcie się, wspierajcie nawzajem, niech rozsadek i troska o innych was nie opuszcza. Jesteście w dużo lepszej sytuacji niż dzieciaki w dużych blokach – macie ogródki, tarasy , ścieżki do lasu itp. Dbajcie o babcie i dziadków, pomagajcie rodzicom i kontaktujcie się z nami – wszyscy członkowie społeczności szkolnej.

  My będziemy prezentować wasze pomysły na „Korona z głów”.

  Pozdrawiam cieplutko

  Dyrektor Małgorzata Mastalerz

 • ZDALNE LEKCJE

  Rekomendujemy uczniom zdalne lekcje na stronie www.gov.pl - są przedmioty z planu lekcji i podział godzin na poszczególne dni tygodnia. Nie ma znaczenia, że niektóre zagadnienia były omówione na lekcji - można powtarzać i utrwalać wiedzę. KLIKNIJ LINK:  ZDALNE NAUCZANIE

 • KOMUNIKAT 3

  Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca 2020r. włącznie szkoła będzie zamknięta. Prosimy o to, aby nie gromadzić się pod szkołą, nie przebywać na boiskach i placu zabaw.
  Korespondencję do szkoły w formie drukowanej prosimy umieszczać w skrzynce pocztowej znajdującej się przy głownym wejściu do budynku.

 • KOMUNIKAT 2

  Szanowni Państwo,

  zwracamy się do Państwa z apelem, aby zachęcać dzieci do samodzielnej nauki w czasie, gdy nie będzie lekcji w szkole. MEN na platformie epodreczniki.pl udostępnia szereg materiałów edukacyjnych. Dostęp do nich jest bezpłatny. Warto  wykorzystać czas zawieszenia zajęć, wykonywać ćwiczenia polecone przez nauczycieli. Nauczyciele dostali wytyczne do zdalnej pracy z uczniami. Komunikacja następuje poprzez dziennik elektroniczny lub poprzez media społecznościowe (indywidualne umowy nauczyciela z uczniami). Przerwa w funkcjonowaniu szkoły nie oznacza dni wolnych od nauki.
  Od poniedziałku 16 marca szkoła zostaje zamknięta, uczniowie pozostają w domu. Trzeba bezwzględnie ograniczać kontakty z innymi osobami dla własnego dobra, unikać miejsc, gdzie są skupiska ludzi. Ponawiamy prośbę, abyście zwracali Państwo uwagę na bezpieczeństwo swoich dzieci i dostosowali się do zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanepidu

  Prosimy śledzić na bieżąco informacje przesyłane przez p.dyrektor w DE oraz na stronie internetowej szkoły.

  Pozdrawiamy serdecznie

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne SP w Zalasiu

 • KOMUNIKAT 1

  Szanowni rodzice,

  Zgodnie z decyzją rządu zajęcia w szkole zostają zawieszone od 12 marca do 25 marca.
   

  Najważniejsze informacje dla Państwa na ten moment:

  • Proszę pamiętać, że jeśli zawieszenie zajęć ma przynieść pożądany skutek, to należy je przyjąć jako kwarantannę, a nie dodatkowe ferie (ograniczenie wychodzenia z domu),
  • 12, 13 marca to dni w których w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze (bardzo proszę o komunikat od rodziców, którzy potrzebują przyprowadzić dzieci do szkoły)
  • od 16 do 25 marca wszyscy uczniowie pozostają w domu.
  • Nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny podadzą informacje dla uczniów co do realizacji materiału (zadania, lektury itp.)
  • Kontakt ze szkołą i nauczycielami będzie możliwy poprzez dziennik elektroniczny, telefony, drogę mailową itp.

  (informacje MEN):

  Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

  Uczniu,

  • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

  Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

  Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

   

 • INFORMACJE KRZESZOWICKIEGO CENTRUM ZDROWIA

 • REKRUTACJA 2020/2021

  W zakładce Rekrutacja 2020/2021 zamieszczono informacje dotyczące terminarza rekrutacji do szkół i przedszkoli w Gminie Krzeszowice.

 • KOMUNIKAT

  Informacje w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa:

  • Najważniejsze jest przestrzegania pdstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania ( w toaletach wywieszono stosowne instrukcje)
  • Rodzice: prosimy nie posyłać  przeziębinych i chorych dzieci do szkoły;
  • Rodzice: prosimy ograniczyć wchodzenie do budynku szkoły;
  • Pracownicy, nauczyciele również powinni pozostać w domu w przypadku  przeziębienia i chroby;
  • Osoby nie mające kontaktu z chorym, nie mają powodu do obaw;
  • Rodzic, którego dziecko wróciło z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, powinien bezzwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;
  • Rodzica dziecka do 8 roku życia, informujemy,  że w przypadku nieprzewidzianeg zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy mu się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2019, poz. 645 z późn. zm.);
  • link do informacji Ministerstwa Zdrowia Co musisz wiedzieć o koronawirusie
 • Informacje Ministerstwa Zdrowia

 • DZIEŃ OTWARTY

  W związku z sytuacją zdrowotną Dzień Otwarty 9 marca nie odbdędzie się. Prosimy o kontakt z nauczycielami poprzez Dziennik Elektroniczny.

 • PRZERWA Z ZAWIĄZANYMI OCZAMI...

  We środę 11 marca w związku z udziałem naszej szkoły w projekcie ERASMUS+ będzie zorganizowana "przerwa z zawiązanymi oczami". Prosimy  uczniów o przyniesienie do szkoły szalików i chust do zasłaniania oczu. Szczegóły przekażą klasom wolontariusze.

 • STOŁÓWKA SZKOLNA

  Wpłaty na żywienie na marzec będą zbierane w dniach  2, 3, 4 marca br. na dolnym korytarzu przez p.B.Grzegorek

  • obiad jednodaniowy - 44zł
  • "Mały Obiad" - 77zł
 • KONCERTY FILHARMONII

  W roku szkolnym 2019/2020 na szkolne koncerty Filharmonii Krakowskiej uczęszczać będą uczniowie klasy 2 i dzieci przebywające na świetlicy. Termin koncertów to poniedziałek godz.8.00, sala I (piętro).

  Harmonogram:

   ŻYWIOŁY  W MUZYCE – 23 marca

  Koncerty muzyki ilustracyjnej – jak muzyką można przedstawić 4 główne żywioły naszego świata: wodę, ogień, powietrze i ziemię.
  (skrzypce, flet, saksofon, fortepian, baryton)

   

  MUZYCZNY  CYMES – 27 kwietnia

  Nie tylko Żydzi słowem „cymes” określają coś niezwykłego, a w jedzeniu – coś bardzo smacznego. Przedstawimy barwną muzykę i zabawne piosenki rodem z krakowskiego Kazimierza.

  (skrzypce, klarnet, akordeon, fortepian, sopran)

      

  BAJKI W PACZCE  –  Baletowe ABC  - 18 maja

  Dlaczego ten tytuł jest dwuznaczny – okaże się w czasie koncertów z muzyką baletową Piotra Czajkowskiego.

  (skrzypce, wiolonczela, fortepian, tancerka)

   

   

 • ZABAWA KARNAWAŁOWA

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazali gadżety na zabawę karnawałową. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc w tej kwestii. Podziękowania należą sie również rodzicom, nauczycielom oraz wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawami organizacyjnymi i bezpieczeństwem uczniów podczas zabawy. Dziękujemy za ofiarność i bezinteresowność.

   

  Zabawa karnawałowa - czwartek 20 lutego br.
  Harmonogram:

  15.30-17.30 - klasy 1-4
  18.00-20.00 - klasy 5-8

  Mile widziane stroje karnawałowe.

  Kierujemy tradycyjną prośbę do wszystkich przyjaciół szkoły: potrzebujemy pomocy w organizacji nagród w konkursach i zabawach (analogicznie jak w ubiegłym roku – gadżetów reklamowych z Państwa firm, kalendarzy i innych przedmiotów, które mogłyby posłużyć jako nagrody). Można je zostawiać w sekretariacie szkoły. Z góry dziękujemy za pomoc i wsparcie.

 • ZBIÓRKA RZECZY DLA BEZDOMNYCH

  Szkolna "Grupa Niesienia Pomocy" organizuje w dniach 10.02-24.02 br. zbiórkę rzeczy dla bezdomnych.

  Potrzebne są:

  • odzież męska: buty (kazdy rozmiar), kurtki, swetry, bluzy, koszulki, czapki, skarpety itp.
  • koce, kołdry, śpiwory;
  • środki higieny osobistej: mydło, szampon, pasta do zębów itp.

  Rzeczy można zostwić u pani woźnej.

strona: