Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Zalasiu
 
Strona główna
   
 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - GIMNAZJUM

  TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - GIMNAZJUM

  10 czerwca br zakończyła się rywalizacja w Międzyklasowym Turnieju Piłki Nożnej Gimnazjum. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III b. Królem strzelców turnieju został Piotr Malik (klasa III b). Zwycięzcom gratulujemy sukcesu. Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju. Szczegółowe wyniki znajdują się w zakładce sport/aktualności. 

 • TEST SPRAWNOŚCIOWY KLAS 6

  TEST SPRAWNOŚCIOWY KLAS 6

  W rekrutacji do klasy I gimnazjum ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego założylismy przeprowadzenie testu sprawnościowego, który odbędzie się 20 czerwca (w poniedziałek) w godz. 10:00 - 13:10 na boisku szkolnym.

  Szczegółowe zasady zamieszczone są w linku: Rekrutacja_do_klasy_I_Gimnazjum_ze_zwiekszona_liczba_godzin_wychowania_fizycznego_-_Zespol_Szkol.pdf

 • II MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZĄT ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE NOŻNEJ

  II MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZĄT ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE NOŻNEJ

  Miło nam poinformować, że drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej zajęła II miejsce w Mistrzostwach Gminy Krzeszowice w Piłce Nożnej. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy bardzo dobrej postawy w turnieju i dziękujemy za godnie reprezentowanie naszej szkoły w zawodach. Drużyna wystąpiła w składzie: Natalia Zwierz, Kinga Siwek, Amelia Bałuszek, Alicja Kopeć, Bożena Wyrwik, Aleksandra Kopeć, Patrycja Dudek, Angelika Szklarska, Oliwia Knapik, Karina Grzelak, Dagmara Surowiec. Zdjęcia z zawodów znajdują się >tutaj<

 • I MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZĄT Z GIMNAZJUM W MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE NOŻNEJ

  I MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZĄT Z GIMNAZJUM W MISTRZOSTWACH GMINY W PIŁCE NOŻNEJ

  We wtorek 14 czerwca br. drużyna dziewcząt z Gimnazjum zajęła I miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Nożnej. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Patrycja Dębska, Karolina Fiba, Aleksandra Gąsior, Alicja Klita, Magdalena Kucharska, Julia Kucia, Iwona Łydek, Klaudia Maciusik, Oliwia Piekło. Zdjęcia z zawodów znajdują się >tutaj<  

 • DZIEŃ OTWARTY

  DZIEŃ OTWARTY

  Zapraszamy rodziców na dzień otwarty w poniedziałek 13 czerwca. Nauczyciele pełnią dyżur w od 17.00 do 18.00.

 • MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ

  MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI PLAŻOWEJ

  W sobotę 11 czerwca w Krzeszowicach odbył się Miedzyszkolny Turniej Piłki Plażowej. Nasza drużyna UKS w składzie: Kamila Bąk, Paweł Kierzek, Patryk Miziołek i Krystian Zawada, zajęła III miejsce. Gratulujemy!!

  I miejsce UKS Wola Filipowska, II miejsce Gimnazjum W Krzeszowicach. Zdjęcia z zawodów znajdują się >tutaj<

 • EURO 2016 - WSPIERAMY NASZA DRUŻYNĘ NARODOWĄ

  EURO 2016 - WSPIERAMY NASZA DRUŻYNĘ NARODOWĄ

  Szkolna Rada Uczniowska ogłasza piątek 10 czerwca i poniedziałek 13 czerwca dniami w barwach narodowych: uczniowie proszeni są o stosowne kolory strojów (biało-czerwone). Dodatkowo zostaje ogłoszony konkurs na oryginalne hasło dopingujące drużynę. Zgłoszenia przyjmuje p.Maria Bień do piątku 17 czerwca.

 • DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

  DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

  W piatek 10 czerwca odbędzie się Dzień Projektów Edukacyjnych z udziałem uczniów klas drugich gimnazjum. Rozpoczęcie o godz.12.00 (górny korytarz).

 • KLASYFIKACJA NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY

  KLASYFIKACJA NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY

  W Zespole Szkół w Zalasiu od 2010 roku prowadzona jest klasyfikacja na najlepszego sportowca szkoły podstawowej i gimnazjum w kategorii dziewcząt i chłopców. W zakładce sport/aktualności przedstawiamy szczegółową punktację dotychczasowych zmagań w zawodach szkolnych naszych uczniów.

 • WAŻNA WIADOMOŚĆ DLA RODZICÓW KLAS 6 - REKRUTACJA

  Bardzo prosimy rodziców szóstoklasistów, którzy jeszcze nie złożyli dokumentów dotyczących rekrutacji, o niezwłoczne dopełnienie formalności. Brak zgłoszeń od wszystkich uczniów powstrzymuje kolejne kroki rekrutacji m.in. testy sprawnościowe i zamawianie podręczników.

  Rozpoczęła się rekrutacja do klas pierwszych gimnazjum (od 11 kwietnia do 28 czerwca 2016r. – złożenie wniosku o przyjęcie do gimnazjum obowiązuje wszystkich uczniów klas 6, którzy będą kontynuować naukę w naszym gimnazjum).

  Jesteśmy po ustaleniach z organem prowadzącym dotyczących organizacji przyszłego roku szkolnego.

  W kwestii tych ustaleń  informujemy, że organ prowadzący nie planuje organizacji nowych klas sportowych w naszych szkołach. Nie zmienia to naszej chęci stworzenia grupy uczniów ze zwiększonym zakresem zajęć z WF.

  Chęć zapisu do klasy sportowej swojego dziecka zadeklarowało 22 rodziców. Planujemy w najbliższym czasie organizację testu sprawnościowego dla zadeklarowanych uczniów i na podstawie wyników tego testu zdecydujemy, czy utworzymy jedną z klas o charakterze sportowym, czy też stworzymy międzyoddziałową grupę sportową.

  Niezależnie od sytuacji uczeń zainteresowany zwiększoną liczą godzin będzie realizował tygodniowo –

  ·         2 godz. ogólnych zajęć z WF (w podziale na chłopcy, dziewczyny)

  ·         4 godz. zajęć z dyscypliny do wyboru (piłka siatkowa, piłka nożna)

  Planujemy również dla grupy zaawansowanej zwiększoną o 1 godzinę tygodniowo (3 godziny w cyklu) naukę języka angielskiego.

  Deklaracji rodzicielskiej będą też wymagały:

  - decyzja o przynależności do grupy zaawansowanej j. angielskiego (tu również planujemy organizację testu diagnostycznego);

  - wybór języka na poziomie podstawowej (język francuski i niemiecki do wyboru).

  Powiadomimy o planowanych terminach testów sprawnościowych (maj) i z języka angielskiego (koniec czerwca). Zwracamy się z prośbą o wykonie czynności rekrutacyjnych w najbliższym czasie. Pozwoli nam to na spokojną pracę przy zamawianiu podręczników oraz ustalaniu składu klas pierwszych.

 • OBIADY w CZERWCU

  W dniach 30-31 maja i 1-3 czerwca podczas przerw międzylekcyjnych w godz. 8.00-15.00 w sali nauczania indywidualnego (dolny korytarz) można dokonać wpłaty na obiady - 25,50zł. Pieniążki na obiady zbiera p.Barbara Grzegorek.

  Mleko: szkoła podstawowa  i gimnazjum - białe: 9,44zł, kolorowe: 12,96zł

   

 • PIĄTEK PO BOŻYM CIELE

  PIĄTEK PO BOŻYM CIELE

  27 maja (piatek po Bożym Ciele) to dla uczniów dzień wolny od zajęć edukacyjnych zgodnie z kalendarzem roku szkolnego. Szkoła organizuje dyżur opiekunczy w godzinach 7.40-14.20. Rodzice zainteresowani opieką świetlicową dla swoich dzieci w tym dniu, proszeni są o zgłoszenie takiego zapotrzebowania do wychowawczyni lub w sekretariacie szkoły do wtorku 24 maja do godz.15.00.

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - GIMNAZJUM

  TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ - GIMNAZJUM

  10 czerwca br. rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej we Francji. W gronie 24 finalistów znalazła się reprezentacja Polski z dużymi szansami na sukces. Na myśl o tej imprezie zorganizowaliśmy wewnętrzną rywalizację w naszej szkole. Biorą w niej udział wszystkie klasy gimnazjum. W piątek 13 maja odbyła się pierwsza kolejka spotkań. Szczegółowe wyniki znajdują się >tutaj< 

 • REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  Terminarz rektutacji dostępny jest na stronie: http://krakow.e-omikron.pl w zakładce Terminarz

  Na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty znajduje się ZARZĄDZENIE NR 4/16 MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY z dnia 29 marca 2016 r. zmieniające zarządzenie w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym.

  Link do strony http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=12771

  WAŻNE TERMINY

  od 11 kwietnia do 10 czerwca 2016 r. do godz. 15.00 - złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

  od 24 do 28 czerwca 2016 r. do godz. 15.00 - uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego

  1 lipca 2016 r. godz. 15.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

  do 12 lipca do godz. 15.00 - potwierdzenie przez rodzica kandydata albo kandydata pełnoletniego woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego, o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu

  13 lipca godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  Miło nam poinformować, że reprezentacja klasy 3 w składzie: Julia Bulek, Julia Bronikowska, Nikola Gąsior, Karolina Knapik, Kamila Zdebik, Oskar Bałuszek, Kacper Fiba, Adam Łydek, Paweł Pęczek i Jakub Zając zajęła IV miejsce w Gminnym Turnieju Sportowym "Baw się razem z nami", w którym brało udział 9 zespołów ze szkół podstawowych Gminy Krzeszowice. Gratulujemy!!!

 • KONKURSY O PATRONIE SZKOŁY

  KONKURSY O PATRONIE SZKOŁY

  Zapraszamy uczniów do udziału w konkursie wiedzy o patronie - 17 maja 2016r - godz.8.00 sala historyczna. Zakres wiedzy to strona internetowa szkoły i broszurka o Kościuszce dostępna w bibliotece. Zgłoszenia do konkursu do 13 maja przyjmuje p.M.Bień.

  Konkurs plastyczny "Portret Tadeusza Kosciuszki" (technika dowolna)- prace nalezy składac do wtorku 17 maja.

   

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  Miło nam poinformować, że Joanna Tokarska z klasy IIIb zajęła III miejsce w XV Gminnym Konkursie Nauk Matematyczno-Przyrodniczych organizowanym przez Publiczne Gimnazjum w Krzeszowicach. Naszą szkołę reprezentowali również Marcin Szuba, Jan Hrycaniuk i Paweł Kierzek, również zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce. Gratulujemy!!

 • II MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZĄT W MISTRZOSTWACH GMINY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

  II MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZĄT W MISTRZOSTWACH GMINY W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM

  W środę 11 maja br. drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej powtórzyła sukces swoich kolegów zajmując II miejsce w Mistrzostwach Gminy w Czwórboju Lekkoatletycznym. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Natalia Zwierz, Amelia Bałuszek, Aleksandra Martyna, Bożena Wyrwik, Aleksandra Kopeć. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy bardzo dobrej sportowej postawy i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w zawodach.   

 • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

  Miło nam poinformować, że Aleksandra Martyna z klasy 6a zajęła I miejsce w konkursie „Mistrz Scrabble” organizaowanym przez Szkołę Podstawową w Nawojowej Górze. Gratulujemy!!

 • FILHARMONIA

  FILHARMONIA

  W poniedziałek 16 maja br. o godz. 8.00 zapraszamy na koncert filharmonii klasy 2a i 2b. Temat: „ Pocztówka z Ameryki ” 

  Sala I piętro. Opieka p.T.Kołacz, p.K.Krynicka

   

   

   

   

strona: