• ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA

• Zimowa przerwa świąteczna potrwa od 23.12.2023r. do 1.01.2024r.

Uczniowie i przedszkolaki wracają po świątecznym odpoczynku we wtorek 2 stycznia.

W dniach 27-29 grudnia 2023 r. sekretariat szkoły czynny od 9.00 do 13.00.

Do zobaczenia w Nowym Roku!

• KONKURS ZTU

• Z radością informujemy, że uczennica klasy 7b Eliza Bajor otrzymała nagrodę w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym w ramach Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Gratulujemy!

• SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

• Podczas świątecznego apelu zostały wręczone nagrody dla wyróżnionych w Szkolnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Świąteczną i Noworoczną. Galerię można zobaczyć przy wejściu do szkoły i na szkolnym FB.

Oto nagrodzeni:

Pola Malik i Ania Kucharska z przedszkola

Matylda Polit i Oliwier Kołacz z klasy 1a

Amelia Woszczyna i Igor Karbownik z klasy 1b,

Maja Wojtas, Helena Łąka i Otylia Wiech z klasy 2a

Sandra Szydełko, Magdalena Kucharska, Dominika Polit, Antoni Dzidek i Kamil Gądek z klasy 3,

Emilia Łąka, Jakub Wiech, Oliwia Adamczyk, Zuzanna Dudek z klasy 4,

Andrzej Bałuszek i Dawid Doła z klasy 6.

Dziękujemy za liczny udział i zapraszamy za rok.

Kokurs przeproawdziła p.Dorota Tekieli.

• Szkolny Konkurs Mistrz Ortografii - grudniowe wyzwanie

• Szkolny Konkurs Mistrz Ortografii - grudniowe wyzwanie ortograficzne już za nami. Miło nam poinformować, że z tym dyktandem (ch-h) najlepiej poradzili sobie: Pola Mazur, Aleksandra Ślusarczyk, Igor Wiech klasa 5, Wiktoria Berska, Gabriela Karbownik, Michał Dudek, Szymon Kowalski, Franciszek Łytek klasa 6, Emilia Sak, Szymon Bałuszek, Eryk Ołdak, Nikodem Pydzik klasa 7, Aleksandra Kopeć, Tomasz Czapla, Kacper Ślusarczyk klasa 8. Gratulujemy, kolejne dyktando w styczniu - do powtórzenia zasady pisowni wielką i małą literą. Powodzenia.

• DYŻUR SZKOŁY PO ŚWIĘTACH

• Świetlica pełni dyżur między świętami a Nowym Rokiem w dniach 27, 28, 29 grudnia. Prosimy rodziców o informację o zapotrzebowaniu na opiekę w tych dniach do czwartku do godz. 13.00 do wychowawców.

• Miło nam poinformować, że uczeń klasy 5a Mateusz Kasperczyk zajął II miejsce w XVIII Gminnym Przeglądzie Twórczości Plastycznej "Rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika, którego finał miał miejsce 15 grudnia 2023r w Szkole Podstawowej im.H.Sienkiewicza w Krzeszowicach. Gratulujemy!

• SZKOLNE KOLĘDOWANIE

• W piątek 15 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy serdecznie mieszkańców Zalasu na wspólne kolędowanie wraz z uczniami Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Jednocześnie będzie odbywał się kiermasz świąteczny. Warto zajrzeć – gwarantowana miła przedświąteczna atmosfera!

• Szkolny Konkurs Mistrz Ortografii - listopadowe wyniki

• Miło nam poinformować, że z tym dyktandem (zasady ó-u) najlepiej poradzili sobie: Anna Czapla klasa 4, Aleksandra Bujak, Michał Dudek, Franciszek Łytek klasa 6. Gratulujemy, mamy nadzieję, że wszystkich zmotywujemy do powtarzania zasad ortograficznych. Kolejne dyktando już 5 grudnia (zasady ch-h). Powodzenia.