• DUPLIKATY dokumentów

• ZASADY WYDAWANIA DUPLIKATÓW LEGITYMACJI SZKOLNEJ, ŚWIADECTWA SZKOLNEGO, KARTY ROWEROWEJ I MOTOROWEROWEJ I POBIERANIA OPŁAT ZA TE CZYNNOŚCI  W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ZALASIU

Podstawa prawna:

Rozporządzenie MEN z dnia 28 maja 2010 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.U. nr 97, poz.624 oraz z 2012 r. poz. 205 i  z dnia 5 marca 2013 r. poz 384) .

Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz.U. z 2006 r. nr 225 poz. 1635 z póź. zmian.).

Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnej.

1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej, rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej  z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat. (zał. nr 1)
          2. Do wniosku należy dołączyć podpisane, aktualne zdjęcie legitymacyjne (nazwisko i imię, data urodzenia, adres zamieszkania) oraz dowód opłaty skarbowej.
          3. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu,   tj. 9 zł, którą należy wnosić na konto Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, ul. Ludwika Siudy 6, 32-067 Zalas
            Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach

tytułem: opłata za duplikat legitymacji szkolnej.
          4. Termin wykonania duplikatu: do 7 dni

Zasady wydawania duplikatów świadectw szkolnych

1. W przypadku utraty oryginału świadectwa, rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent może wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa, z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat oraz określeniem:
            • rodzaju świadectwa (ukończenia szkoły podstawowej lub gimnazjum),,
            • roku ukończenia szkoły. (zał. nr 2)
          2. Do wniosku należy dołączyć dowód opłaty skarbowej.
          3. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera się opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu, tj 26 zł, którą należy wnosić na konto Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, ul. Ludwika Siudy 6, 32-067 Zalas
            Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach   23 8612 0003 0010 0000 0056 0001
            tytułem: opłata za duplikat świadectwa szkolnego.
          1. Termin wykonania duplikatu: do 7 dni jeżeli przedłożony wniosek zawiera wymagane informacje, a dokumentacja, niezbędna do wystawiania duplikatu  znajduje się w szkole.
          2. Duplikat wystawia się na druku obowiązującym w okresie wystawienia oryginału lub na formularzu zgodnym z treścią oryginału świadectwa.
          3. Duplikat może być odebrany osobiście przez osobę zainteresowaną lub przez inne osoby posiadające pisemne upoważnienie odbioru dokumentu własnoręcznym podpisem lub wysyłany jest pod wskazany we wniosku adres.
          4. Duplikat ma moc oryginału i może być wystawiony ponownie.

Zasady wystawiania duplikatów karty rowerowej

1. W przypadku utraty oryginału karty rowerowej, rodzice ucznia mogą wystąpić do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu karty rowerowej z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat (zał. nr 3)
          2. Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie (nazwisko i imię, data urodzenia, adres zamieszkania).
          3. Za wydanie duplikatu karty rowerowej nie pobiera się opłaty.
          4. Termin wykonania duplikatu: do 7 dni.

załącznik nr 1:

duplikat_legitymacji_podanie.doc