• INFORMACJE ZE SZKOLNEJ STOŁÓWKI LISTOPAD 2023

• INFORMACJE ZE SZKOLNEJ STOŁÓWKI
             LISTOPAD 2023

PRZEDSZKOLE
            1) Zgodnie z wcześniejszą informacją opłatę za posiłki i czesne za listopad i kolejne miesiące będą Rodzice uiszczać „z dołu”.

2) Informacja o wysokości wpłaty będzie wysyłana na podany wychowawczyni adres e-mail.

3) W dniu 31.10.2023 z adresu obiady.sp.zalas@wp.pl zostanie wysłany mail kontaktowy. Prosimy o  odpowiedź – w ten sposób zweryfikujemy poprawność adresów.

4) Zwroty za wrzesień i październik będą wypłacane w dniach 2.11 i 3.11 (czwartek, piątek)

Klasy 1-3: Mały obiad – 94,50zł (21 dni x 4,50zł)

KLASY 4-8: Obiad jednodaniowy – 52,50zł (21 dni x 2,5zł)

Wpłata na konto w dniach 2.11 i 3.11 (czwartek, piątek)
            Nazwa banku:
            Bank Spółdzielczy Krzeszowice

Odbiorca: Szkoła Podstawowa im.T.Kościuszki w Zalasiu.

Numer rachunku: 23 8612 0003 0010 0000 0056 0001
            Tytuł wpłaty: imię nazwisko dziecka, klasa/grupa, miesiąc

Bardzo prosimy o dotrzymywanie terminów.

Nieobecności uczniów na obiadach należy zgłaszać jak dotychczas do godziny 8.15
            wyłącznie SMS-em pod numerem telefonu 534 043 374

Zwroty będą wypłacane stacjonarnie w szkole.

• We czwartek 26 października 2023 w Szkole Podstawowej im.Jana Brzechwy w Sance odbył się VII Gminny Konkurs Pięknego Czytania pod patronatem Rady Miejskiej, Komisji Edukacji i Burmistrza Gminy Krzeszowice. Uczniowie z 11 szkół zaprezentowali wysokie umiejętności płynnego czytania oraz interpretacji tekstu. Wśród uczestników byli Michał Dudek z klasy 6 oraz Gabrysia Haczyk z klasy 8, która otrzymała tytuł I Wicemistrza. Gratulujemy pięknego występu!

• #SzkołaPamięta

•

We wtorek 24 października 2023r. klasy 1-3 w ramach akcji #SzkołaPamięta udały się na zalaski cmentarz. Celem było odwiedzenie lokalnego miejsca pamięci i poznanie związanej z nim historii. Ważne jest pokazywanie z pokolenia na pokolenie, że nasze korzenie są tutaj, że drzemie w nas historia. Dzieci przystanęły przy obelisku ku czci synów tej ziemi, którzy polegli w obronie Ojczyzny, przy grobie nieznanego żołnierza oraz przy pomniku kierownika szkoły Ludwika Siudy, nauczycielki, która zalaskim dzieciom oddała swe serce – pani Stanisławy Bujakiewicz, a także przy pomniku księdza Aleksandra Windaka – proboszcza, którego życzliwość niejedna rodzina pamięta do dzisiaj.

Fotorelacja na naszym facebookowym profilu.

• ŚLUBOWANIE KLAS 1

• W piątek 13 października o godzinie 9.00 odbędzie się ślubowanie klas pierwszych.
            W uroczystości uczestniczą klasy 1- 4, zerówka oraz delegacje klas 5-8.
            Klasy 5-8 przychodzą do szkoły na godzinę 10.30, lekcje do 13.30 według podziału godzin.
            Świetlica i stołówka pracuje bez zmian.

• Uczniowie klas 5a i 5b brali udział w projekcie „Z nosem w sztaludze" organizowanym przez galerię sztuki „Kamienny Kwiatek" w Nawojowej Górze. Miło nam poinformować, że Ksawery Kawala został laureatem I miejsca, natomiast Mikołaj Stachowski - został wyróżniony na II miejscu. Wernisaż prac młodych artystów odbył się w niedzielę 8 października 2023r. Gratulujemy uzdolnionym chłopakom! Udział w projekcie pilotowała p.Dorota Tekieli. Dziękujemy.

• WPŁATY ZA OBIADY

• W zwiazku z licznymi zapytaniami o to, dlaczego przelewy za obiady wracają, prosimy o sprawdzenie numeru konta i odbiorcy

Numer rachunku: 23 8612 0003 0010 0000 0056 0001

Nazwa banku: Bank Spółdzielczy Krzeszowice

Odbiorca: Szkoła Podstawowa im.T.Kościuszki w Zalasiu.

• Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Nasi młodzi lekkoatleci w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Skawinie (29 września 2023) zaprezentowali się znakomicie. Wszyscy zawodnicy i zawodniczki z pełnym zaangażowaniem i wielką ambicją dali z siebie wszystko. W efekcie nasze dwie „sztafety” wróciły z zawodów z medalami

I miejsce - sztafeta chłopców młodszych

III miejsce - sztafeta dziewcząt młodszych

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczniów za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach

Sztafeta chłopców młodszych jako Mistrzowie Powiatu będą mieć zaszczyt reprezentować naszą szkołę, gminę i powiat w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Nowym Targu. Trzymamy kciuki!