Aktualności

          • III Międzyszkolny Konkursu Czytelniczy „Mistrz Pięknego Czytania” – etap szkolny

          • Podczas etapu gminnego (12 kwietnia 2018 r.) naszą szkołę będą reprezentować:

            I kategoria – uczniowie klas 4 - Angelika Skoczylas

                               II kategoria – uczniowie klasy 5 - Nikola Gąsior

            III kategoria – uczniowie klasy 6 - Amelia Ryszka

            IV kategoria – uczniowie klasy 7 - Katarzyna Chmiel

            Przebieg konkursu

            a)  Uczestnicy konkursu czytają fragment prozy z kanonu lektur.
            Należy zabrać ze sobą  wybraną lekturę. Czas czytania ogranicza się do trzech minut.

            b) Ocenie będą podlegać:

            - płynność czytania i poprawność tekstu,

            - dykcja i intonacja,

            - interpretacja tekstu.

             c) Jeśli konieczna będzie dogrywka, uczestnicy będą czytać fragment tekstu wskazanego przez komisję konkursową.

          • SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW

          • Miło nam poinformować, ze nasze uczennice Amelia Ryszka z klasy 6 i Kamila Łukaszyk z klasy II gimnazjum zajęły III miejsca w swoich kategoriach wiekowych podczas I Gminnego Przeglądu Małych Form Artystycznych "Drogi ku wolnosci" wiersze i pieśni patriotyczne. Naszą szkołę bardzo ładnie reprezentowały również Kornelia Doła z klasy 6 i Marzena Ziąbek z klasy II gimnazjum. Gratulujemy!!!

          • XVIII GMINNY TURNIEJ ORTOGRAFICZNY

          • Miło nam poinformować, że Karolina Bednarczyk z klasy IIb gimnazjum uzyskała tytuł drugiego wicemistrza ortografii podczas XVIII Gminnego Turnieju Ortograficznego, który odbył się 21 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Nowej Górze. Karolina przygotowywała się pod kierunkiem p.Magdaleny Łytek. Gratulujemy!!!


            Na Gminnym Turnieju Ortograficznym, który odbędzie się 21 marca w Szkole Podstawowej w Nowej Górze, naszą szkołę będą reprezentować:

            • Mariola Mrożek z klasy 4a i Weronika Baster z klasy 7 (turniej dla szkoły podstawowej)
            • Izabela Dyba i Wiktoria Tyrała z klasy IIIG oraz Karolina Bednarczyk z klasy IIbG (turniej dla gimnazjum).

             

            W szkolnych eliminacjach wzięło udział ponad 30 uczniów. Komisja mogła wyłonić tylko dwóch reprezentantów szkoły podstawowej i trzech z gimnazjum. Wszystkie prace są do wglądu u pań od języka polskiego. Gratulujemy zwycięzcom, liczymy na sukces w kolejnym etapie, natomiast pozostałych zapraszamy do udziału w konkursie w przyszym roku.

             


            W piątek 9 marca na lekcji 3 w sali VI odbędą się szkolne eliminacje XVIII Gminnego Konkursu Ortograficznego. Chętni uczniowie z klas 4-7 oraz z gimnazjum proszeni są o zgłoszenie udziału do czwartku 8 marca do pań uczących języka polskiego.
            Eliminacje będą się składać z dyktanda dostosowanego do poziomu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

            Dyktanda na etapie szkolnym sprawdza i ocenia Szkolna Komisja Konkursowa według następujących kryteriów:
            a. za błąd rażący rozumie się pisownię rz, ż, ó, u, h, ch oraz pisownię nie z osobową formą czasownika, rzeczownikiem i przymiotnikiem;
            b. pozostałe błędy uważa się za drugorzędne i 2 błędy traktuje się jako 1 błąd rażący;
            c. 5 błędów interpunkcyjnych uważa się za 1 błąd rażący.

            Do zawodów etapu gminnego zostanie zakwalifikowanych trzech gimnazjalistów i dwóch uczniów szkoły podstawowej, którzy w etapie szkolnym popełnili najmniej błędów.

          • REKOLEKCJE

          • Rekolekcje parafialne planowane są w dniach 18-21 marca. W dniach 19-21 marca (poniedziałek-środa) lekcje beda się odbywać w godzinach 8.00 -13.30 (6 lekcji). O godzinie 14.00 przewidziane są Msze św, dla dzieci. Autobus szkolny do Sanki będzie odjeżdżał o 13.30.
             

            PLAN REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

              5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.03.2018

            -          godz. 800 -  Msza Św. z nauką  dla wszystkich

            -          godz. 1000 -  Msza Św. z nauką  dla wszystkich

            (po Mszy Św. – nauka dla młodzieży)

            -          godz. 1300 -  nauka dla dzieci

            -          godz. 1600 -  Gorzkie Żale z nauką dla wszystkich

            -          godz. 1700– Msza Św. z nauka dla wszystkich

            (po Mszy Św. – nauka dla mężczyzn)

             

              PONIEDZIAŁEK – 19.03.2018.

            -          godz. 900 -  Msza Św. z nauką  dla wszystkich

            -          godz. 1400-  Msza Św. z nauką  dla dzieci

            -          godz. 1800 – Msza Św. z nauka dla wszystkich

            (po Mszy Św. – nauka dla kobiet)

             

              WTOREK – 20.03.2018– DZIEŃ SPOWIEDZI ŚW.

            -          godz. 930 -  Msza Św. z nauką  dla wszystkich

            -          godz. 1400 -  Msza Św. z nauką  dla dzieci

            -          godz. 1800 – Msza Św. z nauka dla wszystkich

            -          godz. 1900 – nauka dla młodzieży

            SPOWIEDŹ:

            -          godz. 800 – 1200 (przerwa 930.– 1000)

            -          godz. 1430 – 1800 (przerwa 1600 – 1630)

             

              ŚRODA – 21.03.2018

            -          godz. 800-  Msza Św. z nauką  dla wszystkich na zakończenie rekolekcji

            -          godz. 1400 -  Msza Św. z nauką  dla dzieci na zakończenie rekolekcji

            -          godz. 1800 – Msza Św. z nauka dla wszystkich na zakończenie rekolekcji

          • Tytuł humanitarnej szkoły zobowiązuje...

          • Jesteśmy znani jako wolontariusze i wpłynęła do nas prośba o pomoc dla dzieci mieszkających z mamami w Domu Samotnej Matki w Krakowie. Ogłaszamy zatem zbiórkę zabawek, książeczek, ubrań dla dzieci w wieku od kilku miesięcy do 10 roku życia (nowe albo używane). Mile widziane są również środki czystości i higieny. Akcja potrwa do 25 marca. Rzeczy można zostawić u p.woźnej lub p.Sabiny Dzidek.

          • POMOC DLA NADDNIESTRZA

          • Kolejny raz zwracamy się z prośbą o rzeczowe wsparcie Polaków mieszkających w Naddniestrzu. Klasy losowały produkty do przyniesienia, żeby zapewnić różnorodność darów. Zbiórka ma charakter dobrowolny, potrwa do 20 marca. Zainteresowani mogą przynosić rzeczy do p.woźnej, która udostępni stosowne pomieszczenie.

            Klasa 1a - olej, oliwa

            klasa 1b - konserwy

            klasa 2 - słodycze

            klasa 3 - herbata, kakao

            klasa 4a - słodycze

            klasa 4b - makarony

            klasa 5 - olej, oliwa

            klasa 6 – dżem, powidła, nutella

            klasa 7 – żółty ser (dłuższa data ważności)

            klasa IIaG - ryż, kasza

            klasa IIbG – galaretka, budyń, kisiel

            klasa IIIG - mąka, cukier

          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI

          • We wtorek  6 marca odbyły się eliminacje gminne 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Łukaszyk i Marzena Ziąbek. Miło nam poinformować, że Kamila zajęła II miejsce w kategorii gimnazjum i będzie reprezentowac naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Dziękujemy dziewczętom za piękne występy. Opieka: p. Magdalena Łytek

          • KONKURS ETNOGRAFICZNY

          • Miło nam poinformować, że uczeń klasy 7 Mikołaj Sak został laureatem  XIV konkursu wiedzy „Kultura Ludowa Krakowiaków i Górali” organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana w Krakowie. Mikołaj do konkursu przygotowywał się pod kierunkiem p.Anny Popiołek. Gratulujemy!!

          • POMOC DLA SCHRONISKA

          • Zakończyła się akcja "Pomoc dla schroniska". Tegoroczna zbiórka pieniędzy przeznaczona została na schronisko "Psie Pole" w Racławicach koło Miechowa. Zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę 771,92zł.
            Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

            SZKOŁA PODSTAWOWA: klasa 1a - 25,45zł, klasa 1b - 27,40zł, klasa 2 - 14zł, klasa 3 - 64zł, klasa 4a - 40zł, klasa 4b - 37,30zł, klasa 5 - 166,80zł, klasa 6 - 35zł, klasa 7 - 18,97zł.

            GIMNAZJUM: klasa IIa - 53zł, klasa IIb - 70zł, klasa III - 80zł

            NAUCZYCIELE: 140zł.

          • OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI

          • Klasa 2 SP pod kierunkiem p.Sabiny Dzidek rozpoczęła w styczniu realizację projektu z zakresu edukacji finansowej i bezpieczeństwa "Od grosika do złotówki". Projekt przygotowała Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod patronatem Ministerstwa Finansów. Jego tematyka  koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie).

            W trakcie zajęć dzieci  nabywają umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu. Dodatkowo wzbogacają  wiedzę o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.


            Więcej informacji na stronie http://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/pl

            Zdjęcia dostepne w albumie fotograficznym.

          • DZIEŃ OTWARTY

          • W poniedziałek 12 marca (drugi poniedziałek miesiąca) zapraszamy rodziców na Dzień Otwarty.
            Nauczyciele pełnią dyżur w godz. 17.00-18.00.
            Rodzice klasy III gimnazjum - zebranie w sprawie komersu (g.17.00 - sala II piętro).

          • INFORMACJE ZE STOŁÓWKI

          • Wpłaty na obiady na marzec w kwocie 30 zł będą zbierane w dniach  26 lutego-2 marca 2018r.  w sekretariacie szkoły w godz. 7.40-15.00.

          • FERIE ZIMOWE

          • Ferie w Małopolsce zaczęły się 12 lutego. Do szkoły uczniowie wracają 26 lutego.
            Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.smiley

          • KONKURS POŻARNICZY

          • Zapraszamy uczniów klas 4- 7 szkoły podstawowej i gimnazjum do wzięcia udziału w szkolnych eliminacjach Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Odbędą się one w piątek 2 lutego o godzinie 13.00 (test pisemny).

            Materiały można pobrać klikając - Konkurs_Pozarniczy_szkolenie.pps

            Eliminacje gminne odbędą się 8 lutego 2018r. o godz. 1000 w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Filipowskiej.

            Wyniki eliminacji szkolnych:

            1. Amelia Ryszka, Adam Łydek
            2. Patryk Palus, Karolina Kurdziel

            3. Aleksandra Kłeczek
            4. Martyna Spytkowska, Jakub Kurdziel
            5. Oskar Bałuszek
            6. Miłosz Dzidek
            7. Michał Kłeczek
            8. Kacper Fiba

            Uczniowie z miejsc 1 i 2 przechodzą do etapu gminnego.
             

          • ZABAWA KARNAWAŁOWA

          • Zabawa karnawałowa planowana jest na 1 lutego (czwartek).

            Miejsce  - sala gimnastyczna

            Rozpoczęcie g.15.00, zakończenie – g.18.00.

            Uczestnicy: uczniowie szkoły podstawowej

            Sprzęt z sali nr 1 (podpięcie sprzętu p.K.Krynicka, p.R.Wciślak)

            Obsługa techniczna zabawy – Samorząd pod nadzorem p.M.Bień

            Rada Rodziców – kiermasz, opieka.

            Od razu kierujemy tradycyjną prośbę do wszystkich przyjaciół szkoły: potrzebujemy pomocy w organizacji nagród w konkursach i zabawach (analogicznie jak w ubiegłym  roku – gadżetów reklamowych z Państwa firm, kalendarzy i innych przedmiotów, które mogłyby posłużyć jako nagrody).
            Można je zostawiać w sekretariacie szkoły. Z góry dziękujemy za pomoc i wsparcie.

          • GÓRA GROSZA XVIII EDYCJA

          • Informujemy, że w XVIII edycji Góry Grosza zebraliśmy 908,79 zł. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji, przynosząc grosiki oraz koordynatorom z klasy IIb gimnazjum. Przedstawiamy wykaz kwot zebranych przez poszczególne klasy:

            Szkoła Podstawowa:

            1a – 53,79 zł

            1b – 58,74 zł

            2 – 64,23 zł

            3 – 27,28 zł

            4a – 52,30zł

            4b – 63,91 zł

            5 – 159,28 zł

            6 – 139,27 zł

            7 – 121,70 zł

            Gimnazjum:

            IIa – 126,30 zł

            IIb – 41,67 zł

            III – 0,32 zł

            Dziękujemy i już zapraszamy do udziału w XIX edycji za rok, zbierajcie grosiki!!!

          • WYWIADÓWKA

          • W poniedziałek 22 stycznia  zapraszamy rodziców na zebranie po I półroczu .

            Szkoła podstawowa i gimnazjum - o godzinie 17.00, klasy 5, 6 - godzina 16.00, klasa 4b - godzina 16.15

            O godz. 17.00 będzie prelekcja psychologa na temat
            skutecznego radzenia sobie z pojawiającymi się wśród dzieci problemami powodowanymi przez agresję i przemoc.

            Zebrania odbędą się w salach:

            • Klasa IIIG - sala II piętro
            • Klasa IIbG - sala I piętro
            • Klasa IIaG - sala V piętro
            • Klasa 7 - sala IV piętro
            • Klasa 6 - godzina 16.00, sala VI piętro
            • Klasa 5 – godzina 16.00, sala III piętro
            • Klasa 4b -  godzina 16.15, sala 4 parter
            • Klasa 4a – sala plastyczna
            • Klasa 3 - sala fizyczna
            • Klasa 2 - sala 3 parter
            • Klasa 1b - sala 1 parter
            • Klasa 1a - sala 2 parter
          • KONCERT DLA BABCI I DZIADKA - 19 STYCZNIA

          • Bardzo dziękujemy gościom za przybycie na koncert kolęd i pastorałek; babcie i dziadkowie wypełnil naszą salę gimnastyczną po brzegi - z czego bardzo się cieszymy. Dziękujemy występującym: dzieciakom z klas 1-3 oraz przygotowującym je paniom, "Dzieciom Magdaleny" i Bartoszowi oraz pani Grażynie Palczewskiej. Dziękujemy rodzicom za upieczone ciasta i pomoc w obsłudze imprezy. Oczywiście podziękowania należą sie nauczycielom, paniom z obsługi i uczniom klasy 7 i gimnazjalistom - jednym słowem wszystkim, którzy świetnie zabezpieczyli kulisy imprezy.


            Zaproszenie

            Dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszają babcie i dziadków na koncert kolęd i pastorałek, który odbędzie się w szkole w piątek 19 stycznia o godz.17.00.

            W programie:
            *jasełka w wykonaniu dzieci z klas 1-3;
            *kolędy i pastorałki – koncert scholi „Dzieci Magdaleny”;
            * wspólne kolędowanie
            Przewidywana godzina zakończenia –ok. 18.30



            Kulisy imprezy
            Przygotowanie sali (stoliki ze stołówki, krzesła, kilka ławek z korytarza, podłoga, kurtyna, pianino zza kraty) –
             p.A. Nowak i chłopcy z kl.IIab (lekcja 7 w piątek)
            Dekoracja – p.D.Tekieli i klasa 7 (lekcja 7 w piątek)
            Obsługa kelnerska – dziewczyny z klasy 7 (zgłosiło się 6 osób)
            Sprzątanie po koncercie około godz. 18.30 –
            chłopcy i dziewczyny z klasy III gimn. (6-8 chętnych zgłosi się do wychowawczyni)
            Ciasto – jedno ciasto od klasy przyniesione w piątek do 15.00 (informacja do wychowawców, kto je przyniesie)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Zalasiu
      • 12 283 60 64 szkoła (sekretariat)
        12 2836460 oddziały przedszkolne
      • Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Zalasiu,
        ul. Ludwika Siudy 6,
        32-067 Zalas
        NIP 513 00 15 020
        REGON 35 12 40 867
        eDoręczenia
        AE:PL-14048-41554-CHSEV-19AE:PL-14048-41554-CHSEV-19
        Poland
      • 89603

        NUMER KONTA
        Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach
        23 8612 0003 0010 0000 0056 0001
    • Logowanie