Aktualności

        • I MIEJSCE DRUŻYNY CHŁOPCÓW Z GIMNAZJUM W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
          • I MIEJSCE DRUŻYNY CHŁOPCÓW Z GIMNAZJUM W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

          • W piątek (24 października) odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji przystąpiła drużyna chłopców z Gimnazjum. Reprezentacja z naszej szkoły zajęła I miejsce. Gratulujemy!!! Kadra zawodników: Łukasz Wyrwik, Norbert Skalny, Dominik Bojda, Grzegorz Czak, Mateusz Cyganik, Krystian Zawada, Stanisław Bień, Piotr Marszałek, Piotr Malik, Jakub Bień, Mateusz Motyl, Tomasz Lasoń, Jerzy Wyrwik.

             

        • ZAJĘCIA Z PIŁKI SIATKOWEJ
          • ZAJĘCIA Z PIŁKI SIATKOWEJ

          • Zapraszamy na treningi piłki siatkowej pod kierunkiem p.Anny Nowak

            szkoła podstawowa: wtorek 13.25 - 14.25 (dziewczęta), 15.00 - 16.00 (chłopcy)

            gimnazjum: czwartek 15.00 - 16.30, piątek 14.20 - 15.30

        • KU PAMIĘCI LOTNIKÓW...
          • KU PAMIĘCI LOTNIKÓW...

          • Lotnik,  skrzydlaty władca
            Świata bez granic
            Ze śmierci drwi,
            A w twarz się życiu głośno śmieje.
            Drogę do nieba skraca,
            Przestrzeń ma za nic… (Aleksandra Zasuszanka)

            19 września 2014  w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zebrali się w południowej porze przedstawiciele władz miasta i województwa, wojska i seniorzy z aeroklubów z całej Polski i przyjaciele (nasza szkoła takim przyjacielem krakowskich lotników się czuje od wspólnych prac w projekcie „Obelisk” 2008), by świętować  50-lecie istnienia Klubu.  Były przemówienia, odznaczenia, wyróżnienia i okolicznościowe medale. Jednym z nich obdarzono Zespół Szkół w Zalasiu. Wzruszeni za to wyróżnienie serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z KKLS, w szczególności sekretarzowi  Klubu Pani Marii Pląder oraz Pułkownikowi Zbigniewowi Sobeńko (to nasi główni partnerzy związani z odsłonięciem obelisku ku czci pilota St. Chałupy).                                                                                                                                                                                                   Rok 2014 to rok wielu rocznic, wśród nich dwudziesta piąta odsłonięcia Pomnika Ku Czci Lotników Polskich poległych w latach 1939 – 1945 na wszystkich frontach świata. Pomnik usytuowany jest przy al. Jana Pawła II  (dawna aleja Planu 6-letniego) w pobliżu Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
            Pomnik poświęcony jest trzem tysiącom polskich lotników, którzy walczyli i ginęli nad Polską w 1939 roku, uczestniczyli w kampanii francuskiej, mieli znaczący udział w bitwie o Anglię, osłaniali alianckie konwoje, wspierali wojska desantowe, latali ze zrzutami do okupowanej Ojczyzny, nieśli pomoc powstańczej Warszawie.
            Groby lotników polskich rozsiane są na różnych kontynentach, wielu spoczęło w bezimiennych mogiłach, a także na dnie mórz i oceanów. Twórcą pomnika jest prof. Bronisław Chromy, który zawarł w projekcie architektonicznym Monumentu swoją wizję z czasu wojny – krzyżujących się smug ognia artylerii p/lotniczej oraz symbolu wyzwolenia Polski w sylwetce orła wzlatującego ku wolności. Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie Pomnika nastąpiło 1 września 1989 roku podczas Światowego Zjazdu Lotników – Kombatantów przy udziale przedstawicieli Władz Państwowych, władz Miasta Krakowa, lotników z kraju oraz społeczeństwa.
            Pomnik został oddany pod opiekę Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, którą sprawuje do dziś. Wśród naszych znajomych zaangażowanych w to przedsięwzięcie należy wymienić wspominanego wcześniej Pułkownika Zbigniewa Sobeńko z małżonką Lidią. (informacje pochodzą ze strony internetowej KKLS-kksl.p40.pl)                                                                                      

            Życzymy Klubowi kolejnych rocznic i pasjonujących przygód lotniczych w zdrowiu  i szacunku społeczeństwa. Cieszymy się wyróżnieniem, a naszych uczniów i rodziców zapraszamy do wizyty w Muzeum Lotnictwa (warto!)

          • UBEZPIECZENIE

          • Do 15 października w sekretariacie szkoły zbierane będą pieniądze na ubezpieczenie - 42zł.

            W kwocie ubezpieczenia znajduje się opłata za dostęp do dziennika elektronicznego.

        • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
          • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

          • We wtorek 14 października zapraszamy do świętowania Dnia Edukacji Narodowej. Tradycyjnie jest to dzień ślubowania uczniów klas pierwszych i pasowania na uczniów.

            Uroczystość dla gimnazjum - godz. 8.30 (autobus odwiezie uczniów o godz.9.40), dla szkoły podstawowej - godz. 10.00

            Obowiazuje strój galowy.

            W naszej szkole jest to dzień wolny od zajęć edukacyjnych. Szkoła będzie pełnić dyżur opiekuńczy. Rodzice proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania na opiekę świetlicową dla dzieci  do wychowawców klas do poniedziałku 13 października.

             

             

        • IV MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZĄT ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
          • IV MIEJSCE DRUŻYNY DZIEWCZĄT ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

          • W piątek 10 października odbyły się Misztrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej zajęła IV miejsce. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy bardzo dobrej sportowej postawy. Dziękujemy również za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach gminnych. Kadra zawodniczek biorących udział w turnieju: Weronika Rodzik, Monika Szuba, Oliwia Karbownik, Gabriela Hartman, Natalia Zwierz, Amelia Bałuszek, Alicja Kopeć, Dagmara Surowiec.

        • BARDZO DOBRY WYSTĘP LEKKOATLETEK W FINALE WOJEWÓDZTWA
          • BARDZO DOBRY WYSTĘP LEKKOATLETEK W FINALE WOJEWÓDZTWA

          • W dniu dzisiejszym (08 października 2014 r.) w Nowym Targu odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Jak już wcześniej informowaliśmy, wystartowały w nich dwie nasze reprezentantki: Emilia Lasoń i Natalia Zwierz. Dziewczęta w swoich biegach spisały się znakomicie zajmując odpowiednio 1619 miejsce. Dziękujemy im za godne reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy udanego startu w Finale Województwa.        

        • KONKURSY 2014/2015
          • KONKURSY 2014/2015

          • Na stronie Małopolskiego Kuratorium Oświaty znajdują się informacje na temat konkursów przedmiotowych w nowym roku szkolnym 2014/2015.

            Po raz pierwszy organizowany będzie konkurs języka angielskiego dla uczniów szkół podstawowych natomiast konkursy biblijny (SP i GIMN) informatyczny (SP i GIMN) i przyrodniczy (SP) będą organizowane jako tematyczne.

            link http://www.kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=10074

        • NIEBIESKIE OKNO - MEDAL
          • NIEBIESKIE OKNO - MEDAL

          • W ramach projektu „Niebieskie Okno” organizowanym z okazji kanonizacji Jana Pawła II w kościele parafialnym w Zalasiu została odsłonięta tablica pamiątkowa autorstwa Pani Anny Praxmayer. Podczas uroczystości odsłonięcia zapowiadaliśmy wydanie medalu upamiętniającego tę uroczystość.

            Medal zaprojektowany przez Panią Annę Praxmayer jest gotowy do wybicia. Można go obejrzeć w sekretariacie szkoły. Ponieważ wybicie medalu to czynność jednorazowa, ważne jest, by najpierw zebrać chętnych do posiadania tej pamiątki, później wykonać odbitki.

            Zatem wszystkich chętnych do nabycia medalu prosimy o dokonanie zamówienia:

            • w sekretariacie szkoły  12 283 60 64 (godz. 8 – 15)
            • u sołtysa 601 49 695

            Orientacyjny koszt medalu z opakowaniem 50 zł (zależy od liczby chętnych).

            Termin składania zamówień do 25 września 2014r.

            ORGANIZATORZY PROJEKTU „NIEBIESKIE OKNO”

        • SZKÓŁKA SIATKARSKA I PIŁKARSKA
          • SZKÓŁKA SIATKARSKA I PIŁKARSKA

          • Szkółka siatkarska w Tenczynku zaprasza na treningi PIŁKI SIATKOWEJ

            Zajęcia odbywają się we wtorki 14.00-15.00 i środy 13.30-14.30                                                    

            Informacje pod nr 601 496 903 lub u p. Anny Nowak

            MIESIĘCZNY KOSZT ZAJĘĆ    55 ZŁ

            Szkółka piłkarska w Tenczynku

            Zajęcia odbywają się w poniedziałki   14.30-15.30 – hala sportowa w Tenczynku

             i czwartki 13.00-14.00  -  boisko „Tęczy” Tenczynek

            Zajęcia prowadzi p. Sławomir Solak

            MIESIĘCZNY KOSZT ZAJĘĆ    55 ZŁ

        • BASEN
          • BASEN

          • Uczniowie naszej szkoły mają możliwość wyjazdów na basen do Piekar. Wyjazdy z Zalasu przez Sankę w piątki. W ofercie roczny kurs nauki i doskonalenia pływania z instruktorami. Cena jednego wyjazdu 43zł. Informacje pod numerem tel.601 496 903.

          • II Starożytne Igrzyska Olimpijskie w Liceum w Krzeszowicach

          • W dniu 23 września odbyły się organizowane przez Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach zawody wzorowane na starożytnych igrzyskach olimpijskich. Wystąpili w nich uczniowie  szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego i reprezentacje gimnazjów z Gminy Krzeszowice. Ogromnie się cieszymy, że nasi gimnazjaliści zajmowali miejsca na podium w większości konkurencji. Szkołę reprezentowali: dromos dziewcząt - , dromos chłopców –Piotr Marszałek (I miejsce), diaulos dziewcząt – Karolona Lis (III miejsce), diaulos chłopców – Michał Dudek (III miejsce), dolichos dziewcząt – Natasza Olech (II miejsce), dolichos chłopców – Patryk Miziołek (II miejsce), hospites dromos chłopców –, pentatlon – Tomasz Lasoń (I miejsce), konkurs recytatorski – Julia Kramarczyk (II miejsce), konkurs wiedzy o igrzyskach – Joanna Tokarska (I miejsce). Dodatkowo jury oceniało plakaty związane z igrzyskami. Nasz, autorstwa Marceliny Chalcarz, zajął II miejsce. Konkurencje lekkoatletyczne odbyły się na stadionie „Świtu” Krzeszowice przy bardzo niesprzyjającej pogodzie, stąd tym bardziej należą się słowa uznania dla zawodników i p.Ani Nowak, która marzła wraz z nimi. Wróciliśmy z tarczą! 

        • Eliminacje do Finału Województwa "5 Turnieju Orlika" o Puchar Premiera Donalda Tuska
          • Eliminacje do Finału Województwa "5 Turnieju Orlika" o Puchar Premiera Donalda Tuska

          • W sobotę 20 września odbyły się eliminacje do Finału Województwa "5 Turnieju Orlika" o Puchar Premiera Donalda Tuska. Udział - dzięki zwycięstwu w eliminacjach gminnych - zapewniony miała drużyna chłopców młodszych (rocznik 2003-2004) ze Szkoły Podstawowej w Zalasiu. Drużyna wystąpiła w składzie: Łukasz Dębski, Jan Sęk, Bartosz Walkowicz, Kacper Kierzek, Maciej Godyń, Grzegorz Polit, Witold Łytek, Krystian Karbownik, Szymon Czechowski, Hubert Feluś, Wiktor Król.

        • DRUŻYNA HARCERSKA
          • DRUŻYNA HARCERSKA

          • Zapraszamy dziewczynki i chłopców z klas 4-6 Szkoły Podstawowej na zbiórki drużyny harcerskiej, które będą się odbywały w każdą sobotę w godzinach od 10-12. Pierwsza zbiórka odbędzie się już w sobotę 20.09.2014r. Miejscem spotkań będzie świetlica Zespołu Szkół w Zalasiu. Więcej informacji udzieli drużynowa – Agnieszka Zwierz (tel.: 664-742-714)

             

             

        • WOLONTARIUSZE W NASZEJ SZKOLE
          • WOLONTARIUSZE W NASZEJ SZKOLE

          • Od 22 września do 17 października  2014 roku nasza szkoła będzie gościć dwóch zagranicznych wolontariuszy, w ramach innowacyjnego, narodowego projektu edukacyjnego organizowanego przez organizację AIESEC Polska.

            Wolontariusze będą przeprowadzać warsztaty dla uczniów w szkole podstawowej i gimnazjum, polegające na grach oraz konwersacjach prowadzonych w języku angielskim, oraz  zajęcia nawiązujące do swojej kultury. Zajęcia mają na celu  zapewnienie uczniom poszerzenia swoich horyzontów oraz zachęcenie do nauki języków obcych, tak ważnych w dzisiejszych czasach. Warsztaty będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.

            Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w organizacji pobytu wolontariuszy w naszej szkole. Szukamy otwartych na  nowe doświadczenia rodzin, które byłyby chętne zakwaterować wolontariuszy. Warunkiem jest zapewnienie łóżka i biurka lub stolika do pracy oraz dostępu do Internetu  i zapewnienie przynajmniej 2 posiłków ( szkoła zapewni jeden). Przebywanie wolontariusza w domu ucznia będzie dodatkową okazją poszerzenia wiedzy n/t kraju praktykanta oraz zapewni dodatkowy kontakt z językiem angielskim, na czym skorzysta cała rodzina.

             Organizatorzy i szkoła deklarują dostarczenie pomocy oraz wszystkich niezbędnych informacji dotyczących goszczenia praktykanta zainteresowanym rodzicom.

            Chętne, gotowe wesprzeć nas rodziny, prosimy o kontakt ze szkołą.

        • ROBOTYKA
          • ROBOTYKA

          • Zajęcia z robotyki odbędą sie we wtorek 7 października (godz. 12.40-14.40) w sali 3. 

            Zajęcia są odpłatne, koszt to 30 zł za dwie godziny.

        • INFORMACJA DOTYCZĄCA RZĄDOWEGO PROGRAMU DLA RODZIN WIELODZIETNYCH
          • INFORMACJA DOTYCZĄCA RZĄDOWEGO PROGRAMU DLA RODZIN WIELODZIETNYCH

          • W związku z realizacją rządowego programu dla rodzin wielodzietnych informujemy, że istnieje możliwość korzystania z systemu zniżek oraz dodatkowych uprawnień na podstawie posiadania Karty Dużej Rodziny. Przysługuje ona rodzinom z co najmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci - do 18 roku życia lub do czasu ukończenia nauki, jednak maksymalnie do osiągnięcia 25 roku życia. Osoby niepełnosprawne z tych rodzin otrzymują kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

            Posiadacze Karty Dużej Rodziny mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju m.in.:

            -  25% zniżki w pierwszej i drugiej klasie w pociągach IC/IC Premium/TLK dla każdego członka rodziny, przy jednoczesnym przejeździe minimum 3 uprawnionych osób;

            - 30% zniżki na zakup indywidualnych biletów wstępu (normalnych i ulgowych) umożliwiających zwiedzanie trasy turystycznej w języku polskim w Kopalni Soli w Wieliczce;

            - bezpłatny wstęp na wystawy w Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie;

            -  5% zniżki na cały asortyment na zakupy w sklepach sieci „Alma”

            oraz wiele innych.

            Wykaz wszystkich dostępnych uprawnień i zniżek dla rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny można znaleźć na stronie internetowej: https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/uprawnienia. Ponadto dodatkowe informacje można uzyskać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzeszowicach.

            Osoby zainteresowane mogą składać wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach, ul. Kościuszki 43 w godzinach urzędowania tj.:

            poniedziałek 7.30 – 17.00,

            wtorek, środa, czwartek 7.30 – 15.30,

            piątek 7.30 – 14.00

            Przy składaniu wniosku należy okazać w szczególności:

            1) w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica – dokument potwierdzający tożsamość;

            2) w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia – akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;

            3) w  przypadku dzieci w wieku powyżej 18 roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz zaświadczenie ze szkoły lub szkoły wyższej o planowanym terminie ukończenia nauki w danej placówce;

            4) w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności w wieku powyżej 18 roku życia – dokument potwierdzający tożsamość oraz orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności;

            5) w przypadku dzieci umieszczonych w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka – postanowienie o umieszczeniu w rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka;

            6) w przypadku osób, o których mowa w art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej – zaświadczenie o pozostawaniu w dotychczasowej rodzinie zastępczej lub rodzinnym domu dziecka.

            Składając wniosek o wydanie duplikatu Karty, należy okazać dokument potwierdzający

        • LISTY UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLAS PIERWSZYCH - KOMUNIKAT
          • LISTY UCZNIÓW PRZYJĘTYCH DO KLAS PIERWSZYCH - KOMUNIKAT

          • Listy uczniów zapisanych do klas I gimnazjum będą do wglądu (zgodnie z wymogami zasad ochrony danych osobowych) w sekretariacie szkoły po 20 sierpnia 2014r. Podczas wakacji nie ma dostępu do pedagoga, wychowawców itp., stąd ewentualne zmiany będą możliwe dopiero po tej dacie.

            W klasach 1 szkoły podstawowej (zgodnie z umową na zebraniu ogólnym z rodzicami klas pierwszych 14 czerwca 2014r.) podział jest następujący:
            klasa 1x – 7-latki urodzone do końca sierpnia 2007r.,
            klasa 1y - 6-latki i 7-latki urodzone od września do grudnia 2007r.
            Ewentualne zmiany – zgodnie z umową – będą dokonywane po rozpoczęciu roku szkolnego.

        • Test Coopera "Biegać Każdy Może" - Dotarliśmy do Gdańska :)
          • Test Coopera "Biegać Każdy Może" - Dotarliśmy do Gdańska :)

          • 23 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół w Zalasiu odbyła się druga edycja Testu Coopera "Biegać Każdy Może". Celem postawionym przez organizatorów było między innymi pokonanie przez uczestników dystansu pozwalającego nam dotrzeć do Gdańska. Wyniki testu miały również przedstawić nam obraz poziomu sprawności fizycznej uczniów, nauczycieli, absolwentów szkoły a także mieszkańców wsi. W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom za udział w teście. Już dzisiaj zapraszamy na jego trzecią edycję, która odbędzie się w październiku 2014 r. Relacja z przebiegu testu, wyniki znajdują się w załączniku: Prezentacja - Test Coopera "Biegać Każdy Może".pdf

            I edycja – łączny dystans pokonany przez wszystkich uczestników testu: 282 km i 765 m 

            II edycja – łączny dystans pokonany przez uczestników testu: 329 km i 990 m

            Łączny dystans pokonany przez uczestników testu w dwóch edycjach wyniósł 612 km i 755 m. Odległość ta pozwoli nam dotrzeć z Zalasu do Gdańska.

            Wyniki sprawności fizycznej uczestników II edycji Testu Coopera (bardzo dobrze – 10%, dobrze – 15%, średnio – 34%, źle 19%, bardzo źle – 22%)

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Zalasiu
      • 12 283 60 64 szkoła (sekretariat)
        12 2836460 oddziały przedszkolne
      • Szkoła Podstawowa im.Tadeusza Kościuszki w Zalasiu,
        ul. Ludwika Siudy 6,
        32-067 Zalas
        NIP 513 00 15 020
        REGON 35 12 40 867
        eDoręczenia
        AE:PL-14048-41554-CHSEV-19AE:PL-14048-41554-CHSEV-19
        Poland
      • 89603

        NUMER KONTA
        Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach
        23 8612 0003 0010 0000 0056 0001
    • Logowanie