5 Hitów 2013/2014 Gimnazjum
- „Mamy go” – aktywność Rady Rodziców na rzecz wsparcia bazy szkoły - 2 rzutniki multimedialne otrzymaliśmy od Rady Rodziców w tym roku, trzeci otrzymaliśmy od rodziców klas trzecich, czwarty od sympatycznej osoby (nie potrzebującej się ujawniać) – dziękujemy bardzo. Gorące podziękowania wszystkim za ofiarowane rzeczy na konkurs (ciasto, talony, przedmioty itp.) oraz pracę.
- Działalność szkoły w środowisku – projekty „Opłatek dla seniora”, Akademia 11-listopadowa, koncert Wiosennego Festiwalu Muzyki, Tablica „Niebieskie okno” pamięci Jana Pawła II, Debata w ramach Lekcji Wolności”, kwesty na rzecz Hospicjum, fundacji Brata Alberta, film „Kolorowe boiska”, projekt „Biegać każdy może” itp.
- Pozalekcyjna aktywność gimnazjalistów -udział w projektach, wolontariacie, szkole muzycznej, Krakowiaczku, drużynie strażackiej, pomoc w Wiosennym Festiwalu Dziecięcym, w przedsięwzięciach, udział w konkursach itp.
- „Jesteśmy WAŻNYM ORGANEM ZESPOŁU” – działalność Samorządu Uczniowskiego jako „GRUPY WPŁYWU” na życie szkoły, było Was widać i bardzo nas to cieszy.
- Drożdżówka Pani Marty - jakość sama w sobie, znana daleko poza szkołą.
5a. Komers 2014 – profesjonalne przygotowanie, dobra zabawa. Mamy słabość do zgranej pracy grupowej (dla niedomyślnych: chodzi o rodziców i uczniów).
5b. II miejsce w sportowej klasyfikacji gimnazjów Gminy Krzeszowice – MISTRZ SPORTU - GIMNAZJADA 2013/2014 – przy naszej liczebności uczniów w gimnazjum to duuuuuuży sukces, dziękujemy jego autorom.
5 Kitów roku 2013/2014 Gimnazjum
- „Elektroniczny papieros"– przepychanki toaletowe, rękawkowe „upychanki” i całe „pachnące kawą” show w ramach uczniowskiego projektu „Niech żyje wolność, wolność i swoboda…"
- „Kiełbasa-story” – kuchenne rewolucje, poszukiwanie nieobecnych uczniów, którzy mogą zlecić zjedzenie ich obiadku, jęki głodnych gimnazjalistów na lekcji przed przerwą obiadową i wszystko to, co mówi o tym, że przez żołądek do … wiedzy, spokoju?
- Korytarzowo – szatniowe męskie wybuchy uczuć negatywnych – „kolega koledze wilkiem”, wstyd chłopaki!
- „Szkoła moim drugim, a może pierwszym domem” – spędzanie wolnego czasu pod szkołą – wydłubywanie elewacji, odkręcanie kierownicy z placu zabaw, sypianie pod biblioteką, wrzaski, piski w sobotnie wieczory – zamiana terenu wokół szkoły na noclegownię dla bezdomnych.
- Próby pozostawienia śladu na arkuszu gimnazjalnym (naklejki z nazwiskiem), zaginione ankiety dla rodziców, zagubione zgody na wycieczkę, zapomniane terminy, nierozpakowane tornistry, braki zadań, itp. – jako funkcjonowanie w myśl zasady – „mów sobie mów, a ja i tak nie słucham”…
5 Hitów roku 2013/2014 SP
- „Trzy razy B” – wynik ewaluacji zewnętrznej, szczególnie cieszy nas docenienie przez gości z zewnątrz naszych działań autorskich.
- „Mamy go” – aktywność Rady Rodziców na rzecz wsparcia bazy szkoły - 2 rzutniki multimedialne otrzymaliśmy od RR w tym roku, trzeci otrzymaliśmy od rodziców klas trzecich gimnazjum, czwarty od sympatycznej osoby (nie potrzebującej się ujawniać) – dziękujemy bardzo. Gorące podziękowania wszystkim za ofiarowane rzeczy na konkurs (ciasta, talony, przedmioty itp.) oraz pracę.
- Wiosenny Uniwersytet Dziecięcy jako sposób na naukę poprzez zabawę
- „Smakowite boisko i inne piękne rzeczy” – ukłon w stronę Pani Beaty Chmielowskiej za stałe wsparcie szkoły osobistą artystyczną działalnością.
- Występ klasy 1 na ślubowaniu – przykład jak z rozgardiaszu i chaosu rozbrykanych pierwszaków powstaje „orkiestra jakich mało”.
5a. Udział edukacji wczesnoszkolnej w konkursie wiedzy o patronie – Tadeusz Kościuszko byłby wzruszony waszą aktywnością w studiowaniu jego bogatego w treści patriotyczne życiorysu.
5b. II miejsce w sportowej klasyfikacji szkół podstawowych z Gminy Krzeszowice – MISTRZ SPORTU- IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2013/2014 – przy naszej liczebności uczniów w szkole to duuuuuuży sukces, dziękujemy jego autorom.
5 Kitów 2013/2014 SP
- „Poklepywanki” - zawody sportowe chłopców z klasy drugiej w klepaniu po tyłku gimnazjalistów i nie tylko – równie niesmaczne, co niebezpieczne.
- „Biegać każdy może, ja muszę! ” – korytarzowe szaleństwa najmłodszych uczniów.
- „Co się w tej szkole wyrabia!!!” – rodzicielska ocena szkolnej rzeczywistości poprzez pryzmat uczniowskiej sprawozdawczości. Słowem: „moje dziecko nigdy nie kłamie”. Drodzy uczniowie, ani wasi rodzice, ani my nie zasługujemy na taką dowolność interpretacji szkolnych zdarzeń.
- „Ja wam pokażę!" – dewastacja szkoły (chlapanie mlekiem po ścianach, przypalanie zapalniczką toalet) – zniszczenia jako wyraz absolutnego braku wyobraźni.
- „Fejsowe knowania” – intrygi dziewczynek, przepychanki chłopców w wirtualnym świecie i skutki uboczne na szkolnym korytarzu. Litości!!!

