13 grudnia w hali gimnazjum w Krzeszowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini-Koszykówce. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła IV miejsce. Szczegóły dotyczące zawodów znajdują się w zakładce sport. W przyszłym tygodniu 18 grudnia do rywalizacji przystąpią chłopcy. Zdjęcia: http://zszalas.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=120
Aktualności
IV MIEJSCE DZIEWCZĄT W MISTRZOSTWACH GMINY W MINI-KOSZYKÓWCE

TRZECIE MIEJSCE SIATKARZY
W poniedziałek 9 grudnia w hali gimnazjum w Krzeszowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Siatkowej. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy naszym uczniom dzielnej postawy na zawodach. Kadra zawodników: Piotr Kopeć, Jerzy Wyrwik, Patryk Miziołek, Tomasz Lasoń, Bartosz Owczarek, Mateusz Szuba, Hubert Baster, Piotr Malik, Stanisław Bień.

ŚWIĄTECZNA PACZKA
Zachęcamy wszystkich do właczenia się w przygotowanie światecznej paczki dla potrzebujących rodzin z Libiąża.
Do 13 grudnia prosimy o przynoszenie do szkoły następujacych rzeczy:
- artykuły spożywcze,
- słodycze,
- środki czystości,
- kosmetyki,
- przybory szkolne (zeszyty, kleje, bloki techniczne, rysunkowe, papier kolorowy, pisaki, kredki, pędzle, farby...)
- bajki, puzzle, zabawki.
Akcją kieruje p.Barbara Kołacz.

MAKULATURA I ZAKRĘTKI
Zbieramy zakrętki (można zostawiać pod gabinetem p.pedagog) i makulaturę (jak w ubiegłym roku - przy wyjściu na plac apelowy).
DZIEWCZĘTA Z GIMNAZJUM WICEMISTRZYNIAMI GMINY W PIŁCE SIATKOWEJ
W dniu dzisiejszym reprezentacja dziewcząt z gimnazjum w Zalasiu zdobyła drugie miejsce w Mistrzostwach Gminy w Piłce Siatkowej. Nasza drużyna spisała się znakomicie ulegając tylko swoim rówieśniczkom z Tenczynka. Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach i gratulujemy sukcesu. Zdjęcia z zawodów: http://zszalas.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=119

GÓRA GROSZA
Do 6 grudnia potrwa XIV edycja akcji Góra Grosza. Jak co roku zapraszamy uczniów do udziału. Prosimy o zbieranie monet do odpowiednich puszek lub słoików (nie do woreczków!). Pieniązki zbieramy luzem, nie należy ich rolować. Klasy dołączą wypełniony protokół (do odbioru u pań: J.Lecznar lub B.Riess).

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
We środę 20 listopada odbył się V Gminny Konkurs Języka Angielskiego "My First Steps in English" zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Ostrężnicy. Biorą w nim udział uczniowie klas 1 -3. Szymon Czechowski zajął w nim I miejsce, a Weronika Baster miejsce III. Gratulujemy sukcesu dzieciom i p.Renacie Wciślak, która przygotowała uczniów.
WSPÓŁPRACA Z HOSPICJUM ŚW. ŁAZARZA W KRAKOWIE
31 października wolontariusze z naszego gimnazjum kwestowali na Cmentarzu Rakowickim na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Każdego roku chętnie włączamy się do tej Kwesty Listopadowej. Wolontariuszom bardzo dziękujemy. Zdjęcia w albumie fotograficznym.
Jednocześnie przypominamy, że nadal trwa akcja „ Zakręceni dla Hospicjum”. Plastikowe zakrętki zbieramy na ten cel i składamy u pani pedagog.
WIECZORNICA
W piątek 8 listopada o godzinie 17.00 zapraszamy na wieczornicę z okazji Święta Niepodległości połączoną z wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

KOROWÓD ŚWIĘTYCH
We wtorek 5 listopada uczniowie brali udział w "Korowodzie Świętych". Dziękujemy bardzo licznej reprezentacji "swiętych" ze szkoły podstawowej i wyjatkowo skromnej drużynie z gimnazjum. W przygotowaniu - sprawozdania, reportaże, opowiadania i inne formy literackie, które wezmą udział w konkursie. Szczegóły u pań polonistek i pani katechetki. Zdjecia w albumie fotograficznym.
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Nasi uczniowie: Julia i Natalia Sęk oraz Bartosz Tataruch wzięli udział w IX Gminnym Festiwalu Pieśni Patriotycznej „Wola Filipowska 2013”.
Julia Sęk została laureatką konkursu w kategorii "Soliści ze szkół podstawowych", a Natalia Sęk to laureatka w kategorii "Soliści z gimnazjum". Serdecznie gratulujemy uczennicom i pani opiekunce Grażynie Palczewskiej .
Koncert finałowy odbędzie się w poniedziałek 11 listopada o godz. 16.45 w kościele parafialnym w Woli Filipowskiej. Wstęp wolny.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Dnia 30 października w SP w Miękini odbył się X Gminny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Patrycja Dębska i Kinga Łydek z klasy 6. Zajęły II miejsce. Gratulujemy!!!

LEKCJA ZOOLOGII
We wtorek 22 października uczniowie brali udział w żywej lekcji zoologii. Pokaz odbył się na sali gimnastycznej.
Zdjęcia w naszej galerii.
PRÓBNA EWAKUACJA
W piątek 18 października o godz. 12.00 przećwiczyliśmy próbną ewakuację uczniów i pracowników z budynku szkoły na wypadek pożaru.
Zdjęcia w albumie fot.

UDANY WYSTĘP NASZYCH REPREZENTANTÓW W MISTRZOSTWACH GMINY W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
W minioną środę i czwartek w hali sportowej gimnazjum w Krzeszowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej. Reprezentacje dziewcząt i chłopców z gimnazjum w Zalasiu stanęły na podium, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w turnieju. Szczegóły dotyczące rywalizacji piłkarzy znajdują się w zakładce sport/aktualności.

ŚLUBOWANIE KLAS I
Zapraszamy uczniów i rodziców na ślubowanie klas pierwszych 14 października
gimnazjum o godzinie 9.00
szkoła podstawowa o godzinie 10.30
W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych.
Szkoła będzie pełnić dyżur opiekuńczy dla uczniów, których rodzice zgłoszą takie zapotrzebowanie wychowawcom do piątku 11 października.

ZMIENNE SZCZĘŚCIE PIŁKARZY
W dniach 8 i 11 października odbyły się Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce nożnej. Reprezentacje dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej zajęły odpowiednio drugie i piąte miejsce. Szczegóły dotyczące zawodów znajdują się w zakładce sport. Zdjęcia: http://zszalas.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=106
ZNAKOMITY WYSTĘP LEKKOATLETEK W FINALE WOJEWÓDZTWA
Stało się już tradycją od kilku lat, że uczniowie z naszej szkoły odnoszą znaczące sukcesy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Można powiedzieć, że jesteśmy "fabryką" bardzo dobrych biegaczy. W dniu dzisiejszym występujące w finale województwa w Nowym Targu cztery nasze reprezentantki zaliczyły znakomity występ. Uznawana przez nas za faworytkę Emilia Lasoń, zajęła bardzo wysokie piąte miejsce wśród dziewcząt z rocznika 2002. Niesamowite możliwości jakie posiada wykorzystała w swoim starcie Natasza Olech, która ostatecznie uplasowała się na 15 pozycji. Debiutujące w tych zawodach na szczeblu wojewódzkim Natalia Zwierz i Magdlena Kucharska, zajęły odpowiednio 47 i 62 miejsce. Naszym uczennicom gratulujemy bardzo udanych startów i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Zdjęcia: http://zszalas.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=107
KATARZYNA MARTYNA MISTRZYNIĄ POLSKI MŁODZIKÓW
W dniach 28 - 29 września na stadionie MOSiR-u w Radomiu odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Młodzików. Uczennica naszej szkoły Katarzyna Martyna reprezentująca barwy WKS Wawel Kraków zdobyła złoty medal w sztafecie 4x100 m. Wystąpiła również w konkurencji skok w dal gdzie uplasowała się na szóstej pozycji. Kasi gratulujemy Mistrzostwa Polski i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

OWOCE W SZKOLE
Od październia rusza kolejna edycja programu Unii Europejskiej „Owoce w szkole”, który został powołany do życia jako inicjatywa mająca na celu odwrócenie niekorzystnych tendencji dotyczących zwyczajów żywieniowych dzieci, a w szczególności niewystarczającego spożywania owoców i warzyw.
Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych, którzy otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo-warzywne, które spożywają w szkole. Dzieciom udostępnia się:
- świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),
- świeże warzywa (marchew, paprykę słodką, rzodkiewki),
- soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.
Więcej informacji na stronie http://www.owocewszkole.org/
Archiwum Aktualności
