Ferie w Małopolsce trwać będą od 3 lutego do 16 lutego. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Do szkoły wracamy w poniedziałek 17 lutego.
Modyfikacje podziału godzin zostały już zamieszczone.
Ferie w Małopolsce trwać będą od 3 lutego do 16 lutego. Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.
Do szkoły wracamy w poniedziałek 17 lutego.
Modyfikacje podziału godzin zostały już zamieszczone.
Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu 2014, który obchodzić będziemy 11 lutego. Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz dziesiąty.
Dzień Bezpiecznego Internetu, organizowanyjest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu „Safer Internet”.
Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
Więcej informacji na stronie http://www.saferinternet.pl/pl/
Nasze uczennice Agnieszka Tataruch i Karolina Rapacz zakwilifikowały się do II etapu IX Szkolnej Olimpiady Języka Angielskiego, którą organizuje Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach. Nagrodą dla zwycięzców I etapu jest udział w warsztatach językowych prowadzonych przez brytyjskiego aktora i wykładowcę Simeona Wrena. Gratulujemy.

Dzieciaki z klas 1,2 i 3 wraz z wychowawczyniami zapraszają Babcie i Dziadków na wspólne świętowanie 29 stycznia o godz.15.30.
Lekcje do południa odbywaja się bez zmian, klasa 2 przychodzi na 10.50.

Drużyna chłopców ze szkoły podstawowej w rozgrywanych we wtorek Mistrzostwach Gminy w Mini-Siatkówce zajęła bardzo wysokie II miejsce. Do zwycięstwa zabrakło bardzo niewiele. W meczu finałowym przegraliśmy ze szkołą podstawową z Krzeszowic 1:2. W środę rywalizowały dziewczęta, które ostatecznie zajęły V miejsce. Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w zawodach. Szersza relacja i zdjęcia z zawodów pojawią się niebawem w zakładce sport.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły, którzy przekazali przedmioty na loterię fantową. Cieszyła się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wsród uczniów klas 4-6.
Zebrane fundusze Rada Rodziców przeznaczy na zakup rzutnika multimedialnego do jednej z sal.
W czerwcu planujemy zorganizowanie pikniku rodzinnego i miło nam będzie, jeśli na ten cel także uda się zgromadzić różne przedmioty i firmowe gadżety.Osoby, które zechcą wesprzeć tę inicjatywę, prosimy o przynoszenie rzeczy do sekretariatu do p.B.Grzegorek. Dziękujemy.

KWOTA: 895,07 zł (2,51 zł/uczeń)
ZWYCIĘSTWO W ZESPOLE: klasa 4b SP
Szkoła Podstawowa
|
Klasa |
Zebrana kwota (zł) |
Kwota na 1 ucznia |
Miejsce w rankingu |
|
0 |
33,62 |
- |
- |
|
1 |
121,54 |
4,50 |
III |
|
2 |
24,91 |
1,31 |
VII |
|
3 |
90,86 |
4,78 |
II |
|
4 a |
44,85 |
2,36 |
V |
|
4 b |
127,79 |
6,73 |
I |
|
5 |
49,71 |
2,37 |
IV |
|
6 |
47,08 |
1,88 |
VI |
|
razem |
540,36 |
3,42 |
|
Gimnazjum
|
Klasa |
Zebrana kwota (zł) |
Kwota na 1 ucznia |
Miejsce w rankingu |
|
I a |
54,70 |
2,88 |
III |
|
I b |
52,52 |
2,63 |
V |
|
IIa |
40,17 |
1,91 |
VI |
|
II b |
69,79 |
3,32 |
II |
|
IIIa |
61,61 |
2,8 |
IV |
|
III b |
75,92 |
3,80 |
I |
|
razem |
354,71 |
2,88 |
- |
Dnia 12 stycznia 2014 roku odbył się 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do akcji jako wolontariusze z naszej szkoły włączyły się: Paulina Stanisz, Marcelina Chalcarz, Żaneta Doła, Julia Kramarczyk, Natalia Prostak, Justyna Kuciel, Natalia Więcek, Kinga Kromka.
Zebrana kwota to 5567,19 zł i 2 euro.
Dziękuję ze udział w WOŚP zarówno uczniom jak i rodzicom, którzy sprawowali opiekę nad wolontariuszamI. Barbara Kamińska

W dniu dzisiejszym w hali sportowej w Tenczynku odbyły się Mistrzostwa Gminy w Koszykówce dziewcząt w ramach Gimnazjady Młodzieży. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce. Mistrzyniami gminy zostały koszykarki z Nowej Góry, które okazały się lepsze od naszej drużyny tylko o trzy małe punkty. Dziewczętom dziękujemy za bardzo dobrą grę i postawę w dzisiejszych zawodach. Już w najbliższy piątek o mistrzostwo gminy zagrają chłopcy. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów. Zdjęcia: http://zszalas.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=125

W dniach 8 i 10 stycznia w hali sportowej w Tenczynku odbędą się Mistrzostwa Gminy w Koszykówce. Do rywalizacji przystąpi pięć reprezentacji dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych z gminy Krzeszowice. Początek zawodów o godzinie 9:00. Kadra naszych reprezentacji wyjeżdżających na zawody do Tenczynka znajduje się w zakładce sport/aktualności.
We czwartek 9 stycznia 2014 o godzinie 9.00 odbędzie się Próbny Sprawdzian Szóstoklasisty z OPERONEM.

W piątek 3 stycznia chór naszej szkoły pod kierunkiem p.Grażyny Palczewskiej wystąpił z koncertem kolęd podczas corocznego Opłatka Burmistrza i Przewodniczącej Rady Miejskiej w Krzeszowicach.
Zdjęcia: http://www.dolinainformacji.pl/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=377&Itemid=5

W I Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Fotograficznym "Korowód Świętych" wzięło udział 450 uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Miło nam zakomunikować, że odnotowaliśmy sukcesy naszych uczniów: Dominik Bień zajął I miejsce w kategorii klas 4-6, natomiast Karolina Rapacz II miejsce wśród gimnazjalistów. W naszej szkole konkurs zainicjowała Pani Maria Bień. Gratulujemy.
Szczegóły w linku http://www.zsoi4.pl/index.php/konkursy.html
Niech Święta Cicha Noc utuli świat troskami nękany,
Niech Narodzonego Dzieciątka moc ukoi serca zbolałe
Niechaj kolędy radosny ton wygładzi zmarszczki na czole
Niech dzielonego opłatka biel uczyni radość przy wigilijnym stole
życzy Społeczność ZS w Zalasiu
I nadszedł grudzień, choć bez śniegu, świąteczny czas można już odczuć. 13 grudnia w remizie OSP zebrali się Seniorzy z Zalasu na uroczystej Wigilii, jubileuszowej – piątej. Na ten dzień bardzo wszyscy czekamy i starannie się do niego przygotowujemy, aby nikt w świąteczny czas nie czuł się samotny.
Spotkanie rozpoczęło się modlitwą i świątecznymi życzeniami. Ciepłe słowa popłynęły z ust Księdza Proboszcza J. Gala, Pana Burmistrza C. Bartla, Pani Dyrektor ZS M. Mastalerz, byłego Dyrektora ZS J. Godynia, Prezesa OSP M. Godynia, Sołtysa Zalasu H. Woszczyny. Wspólne kolędowanie ogrzało serca wszystkich i na twarzach zagościł uśmiech. Uroczystość uświetniły występy przedszkolaków i gimnazjalistów. Przedstawienie jasełkowe „W oczekiwaniu na…” wprawiło zebranych w iście świąteczny nastrój.
Nie zabrakło barszczyku i kolędowania, kolędowania, kolędowania… Do zobaczenia za rok.
Spotkanie nie mogłoby się odbyć bez ogromnego zaangażowania Pań - Marii Bień i Magdaleny Łytek oraz szkolnej grupy wolontariuszy.
Klasy 1-3
- wyróżnienia:
Angelika Szklarska – kl. 3 Patryk Palus – kl. 1
I miejsce – Emilia Lasoń – kl. 5
II miejsce – Agnieszka Odrzywołek – kl. 4b
III miejsce – Karolina Bednarczyk – kl. 4b
Wyróżnienie – Dominik Bień – kl. 4a
I miejsce – Michał Matyja – kl. 3b
Wyróżnienia – Joanna Tokarska – kl. 1b, Justyna Kuciel – kl. 2a
skany można zobaczyć tutaj Swiateczna_Kartka.docx

HARMONOGRAM OSTATNIEGO DNIA PRZED ŚWIĘTAMI I W STARYM ROKU – piątek 20 grudnia
SZKOŁA
8.00-8.45 – przygotowania do wigilii w klasach kl.4a- sala 5 parter, kl.4b – sala III piętro,
klasa 5 – sala I piętro, klasa 6 – sala V piętro)
8.55-11.00 (dolny korytarz),
– podsumowanie konkursów, rozdanie nagród
- Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły i gimnazjum
- Wspólne kolędowanie
11.00-12.30 – wigilie klasowe w wyznaczonych salach
UWAGA 1
W piątek stołówka będzie nieczynna!!! Prosimy zadbać o drugie śniadanie we własnym zakresie!!
UWAGA 2
W piątek nie przewidujemy świetlicy ”dla małych”. Dzieci kończą zajęcia o 12.30
GIMNAZJUM
8.55- 10.35 – 2 lekcje według planu:
|
Klasa Ia |
Klasa Ib |
Klasa IIa |
Klasa IIb |
Klasa IIIa |
Klasa IIIb |
|
1.j.polski 2. matemat. |
1. matemat. 2. j.polski |
1. matemat 2. historia |
2. historia 3. chemia |
1. j.polski 2.j.angielski |
1. chemia 2. j.angielski |
11.00 – 12.30
- koncert kolęd szkolnego zespołu p.G.Palczewskiej
- Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły i gimnazjum
- podsumowanie konkursów, rozdanie nagród
- Wspólne wigilia i kolędowanie.
UWAGA 1
W piątek stołówka będzie nieczynna!!! Prosimy zadbać o drugie śniadanie we własnym zakresie!!
UWAGA 2
Autobus odjedzie o 12.35.

Dnia 18 grudnia odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini-Koszykówce Chłopców. Reprezentacja z naszej szkoły okazała się najlepsza wśród dziewięciu drużyn biorących udział w dzisiejszych zawodach. Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Zdjęcia z zawodów:http://zszalas.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=122
We wtorek 17 grudnia w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Koszykówki. Do rywalizacji przystąpiły wszystkie klasy gimnazjum, po sześć zespołów dziewcząt i chłopców. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy III a. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców została zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju Koszykówki. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jerzy Wyrwik, a najlepszą zawodniczką Karolina Klita. Najskuteczniejszym graczem okazał się Artur Raczkowski, wśród dziewcząt Angelika Fiba. Konkurs za "3" punkty wygrali: Joanna Kucharska i Piotr Kopeć. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację. W zakładce sport znajdują się szczegóły dotyczące turnieju.
Powered by aSc EduPage