• Gratulujemy sportowcom!

Mistrzostwa Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych - Krzeszowice 23 września 2022 r.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Gminy w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Nasze sztafety wywalczyły trzy medale. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek.

Sztafeta chłopców młodszych i dziewcząt starszych już w poniedziałek 26 września będzie reprezentowała naszą szkołę i gminę w zawodach powiatowych w Skawinie. Trzymamy kciuki za udany start!

III miejsce - dziewczęta młodsze (4-6)

II miejsce - chłopcy młodsi (4-6)

I miejsce - dziewczęta starsze (7-8)

IV miejsce - chłopcy starsi (7-8)

• POMAGAMY! ZBIÓRKA ARTYKUŁÓW SZKOLNYCH

• Od 19 do 30 września w naszej szkole odbędzie się zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z placówki wsparcia dziennego w Krzeszowicach, placówki opiekuńczo - wychowawczej "Spokojna Przystań" w Miękini oraz gminnego punktu pomocy uchodźcom Ukrainy. Organizatorem zbiórki jest Młodzieżowa Rada Miejska w Krzeszowicach oraz Stowarzyszenie Rzetelna Gmina Krzeszowice. Wszystkich, którzy chcą wspomóc potrzebujących, prosimy o pozostawianie rzeczy u pani Marysi.

• OFERTA ZAJĘĆ DODATKOWYCH

• Firmy zewnętrzne wystosowały oferty zajęć pozalekcyjnych odpłatnych.
            (lista będzie uzupełniana o nowe oferty)

1) SZACHY

Zajęcia odbywają się 1 raz w tygodniu po 45 minut  (28 zajęć w trakcie roku szkolnego). Grupy liczą 1012 osób. Zajęcia są prowadzone na podstawie autorskiego programu.
            I
            nstruktor zapewnia materiały szkoleniowe (szachy + szachownice, zeszyty ćwiczeń, diagramy i zadania szachowe itp.).
            Cena zajęć: 98 zł /miesiąc
            Zajęcia prowadzą licencjonowani Instruktorzy Szachowi (z Certyfikatem Polskiego Związku Szachowego)z odpowiednimi uprawnieniami pedagogicznymi i wieloletnim doświadczeniem.
            www.akademiainteligentna.pl           email: kontakt@akademiainteligentna.pl
            telefon 600 697 95

2) JĘZYK ANGIELSKI „Top English”

Szkoła Języka Angielskiego Top English organizuje zajęcia z języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Zalasiu; zajęcia będą odbywać się 2 razy w tygodniu po 60 minut. Miesięczny koszt zajęć:180zł. Zajęcia będziemy dopasowywać do szkolnego podziału godzin. Informacje i zapisy pod numerem telefonu 733 088 076

3) AKROBATYKA  (UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY HARMONIA) zajęcia planowane na poniedziałek od 14.20 - szczególy finansowe wkrótce

4) CHEERLEADERKI  (UCZNIOWSKI KLUB SPORTOWY HARMONIA) zajęcia planowane na wtorek od 14.30 szczególy finansowe wkrótce

5) ROBOTYKA. Budowanie i programowanie klocków LEGO

Zajęcia odbywać się będą w szkole dziecka, co dwa tygodnie po dwie godziny lekcyjne (90 minut) do końca roku szkolnego.

Dzień i godzina zajęć będą dopasowane do planu lekcji. Będziemy się starać aby zajęcia były wcześniej niż ostatnie dwa lata, w miarę możliwości dostępnych wolnych sal w szkole.

Miesięczny koszt wynosi 80zł. Płatność za cały kurs zostanie podzielona na 3,2 lub 1 ratę do wyboru. Przy płatności za całość jedne zajęcia gratis.

Zapisów można dokonać poprzez stronę: www.robolandia.com.pl (zakładka zapisy)

Termin zapisu: do 12 września

Po zebraniu grupy chętnych, zostanie do Państwa wysłana propozycja terminu do potwierdzenia. Liczba miejsc w grupie ograniczona.

6)Szkoła Tańca "Evolution" i Studio EVOLUTION w Mogilanach (znana wśród przedszkolaków  w Zalasiu)

oferta zajęć: oferta_szkolypodstawowe_THEBEST____pozaKrakowem.pdf

.

• KONKURSY PRZEDMIOTOWE i TEMATYCZNE

• Harmonogram konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2022/2023 (etap szkolny)

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 6 października 2022r.

Małopolski Konkurs Matematyczny 7 października 2022r.

Małopolski Konkurs Geograficzny 10 października 2022r

Małopolski Konkurs Historyczny 12 października 2022r

Małopolski Konkurs Biologiczny 17 października 2022r.

Małopolski Konkurs Informatyczny 18 października 2022r.

Małopolski Konkurs Języka Polskiego 19 października 2022r

Małopolski Konkurs Języka Francuskiego 20 października 2022r

Małopolski Konkurs z Fizyki 24 października 2022r.

Małopolski Konkurs Chemiczny 25 października 2022r

Małopolski Konkurs Języka Angielskiego 6 października 2022r

Regulaminy konkursów (zakres wiedzy i umiejętności ) dostępne są TUTAJ

Harmonogram konkursów tematycznych dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2022/2023 (etap szkolny)

Z Dobrą Nowiną przez życie - Ewangelia według św. Jana” 7 listopada 2022r.

„Polscy żołnierze w walce o wyzwolenie Włoch, Francji, Belgii i Holandii podczas II wojny światowej” 8 listopada 2022r.

Regulaminy konkursów (zakres wiedzy i umiejętności ) dostępne są TUTAJ

• ZEBRANIA Z RODZICAMI

• W poniedziałek 12 września br. zapraszamy rodziców na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie

Harmonogram:

godz. 16.30 - klasy 1a (sala 5 parter), 1b (sala 3 parter), 3 (sala 2 parter), 5 (sala 2 piętro), 8 sala 4 piętro

godz. 17.00 - klasy 4a (sala 1 piętro), 4b (sala 6 piętro), 6a (sala 5 piętro), 6b (sala 3 piętro),

godz.17.30 - klasa 2 (sala 2 parter)

Klasa 7 - zebranie we środę 14 września o godz.17.00 sala 5 piętro

Nie będzie zebrania ogólnego.
            W planie spotkań między innymi: informacje o ubezpieczeniu NNW, złożenie podpisów na dokumentach szkolnych (kwestie RODO, uczęszczania na lekcje religii, publikacji wizerunku, opieki pielęgniarskiej, upoważnienia do odbioru dziecka ze świetlicy, dokumenty przygotowane przez p.pedagog i p.logopedę itd, zgody na udział w programach MLEKO w SZKOLE i OWOCE w SZKOLE - klasy 1 do 5), wybory klasowych Rad Rodziców.